Ana Sayfa Dünya O satış iptal olacak

O satış iptal olacak

CHP Tunceli Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Gürsel Erol'un, İzmir'in Bayındır'ın ilçesi Arıkbaşı köyünde bulunan ve CHP'li Belediye Başkanı Ufuk Sesli'den 670 bin liraya satın aldığı araziyi gelen tepkiler üzerine iade edeceği ve satışın iptal edileceği öğrenildi.

Giriş Tarihi: 28 Ekim 2017 Cumartesi 15:30
O satış iptal olacak
Ballı satış iptal edilecek CHP Tunceli Milletvekili ve PM üyesi Gürsel Erol’un alacağına karşılık, CHP’li Belediye Başkanı Ufuk Sesli’den emsal değerinin altında, 670 bin liraya satın aldığı Bayındır Arıkbaşı’daki araziyi iade edeceği öğrenildi. Sesli bu satıştan sonra lüks bir makam aracı almış ve büyük tepki çekmişti

CHP Tunceli Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Gürsel Erol'un, İzmir'in Bayındır'ın ilçesi Arıkbaşı köyünde bulunan ve CHP'li Belediye Başkanı Ufuk Sesli'den 670 bin liraya satın aldığı araziyi gelen tepkiler üzerine iade edeceği ve satışın iptal edileceği öğrenildi. Bayındır Belediye Başkanı Ufuk Sesli, 1 milyon lira fiyat biçilen araziyi CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol'a 670 bin liraya satmış ve kendisine 370 bin liralık lüks bir makam aracı almıştı.

ÖZEN İSTİFA ETMİŞTİ

Tunceli CHP Milletvekili ve Parti Meclis üyesi Gürsel Erol'un alacağına karşılık gerçekleştirdiği köy malı olan arazi satışı ile ilgili yaşanan tepkiler ve istifalar gündeme bomba gibi düşerken, şok bir gelişme yaşandı.
CHP'li vekilin iddiaya göre emsalinden ucuza satın aldığı tarlayı iade edeceği ve satışın iptal edileceği öğrenildi.
Satışın iptal edilmesinden dolayı mutluluk duyduğunu belirten ve CHP İzmir İl Yönetimi'nden istifa ederek sesini Genel Merkeze duyurmak isteyen Yücel Özen, "Benim istifa etmem önemliydi. Sonuç alındı, köy malı köyde kaldı. Parti Meclis üyemiz köylünü malını iade edeceğini söyledi. Arıkbaşı köylüleri adına mutluyum" dedi.

YIPRATMA İDDİASI

Öte yandan köy malını iade edecek olan CHP'li vekil Gürsel Erol'un parti içinde yıpratılmak istenmesi sebebi ile bu konunun bu şekilde gündeme getirildiğini çevresine söylediği öğrenildi.
PKK'nın hedef tahtasında olduğu, devlet tarafından korumaya alındığı ve CHP içinde barış dilini kullandığı için partililer tarafından itibarsızlaştırılmak için böyle bir çalışma içine girildiğini söylediği öne sürüldü.

ÖZEN: SONUÇ ALDIM

CHP'lilerin arasını açan bu köy malı satışı gündeme bomba gibi düşmüştü. Bayındır Arıkbaşı'daki CHP'li Başkan Ufuk Sesli'nin 1 milyon liranın üzerinde fiyat biçilen ve 670 bin liraya yaptığı arazi satışı, CHP'yi karıştırmıştı.
Bayındır Belediye Başkanı Ufuk Sesli'nin ise sattığı arazinin parasıyla lüks makam aracı alması tepkiyi artırmıştı. CHP İzmir İl Eğitim Sekreteri Yücel Özen, arsa satışı ve arsayı satın alan kişinin CHP'li Milletvekili Gürsel Erol olması sebebi ile istifa ederken, CHP'li Atilla Sertel ise 'bu satış ayıptır' demişti. Satış işleminin iptal edilme iddialarının ardından Özen, "Benim için sonuç alınmıştır" diye paylaşımda bulundu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

KASIRGA ABD'DE 19 CAN ALDI!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık