Ana Sayfa Teknoloji Obama Samsung Note 7'yi ti'ye aldı

Obama Samsung Note 7'yi ti'ye aldı

Samsung tarafından çıkardığı yangınlar nedeniyle toplatılan Samsung Note 7, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama'nın alay konusu oldu.

Giriş Tarihi: 21 Ekim 2016 Cuma 11:41
Obama Samsung Note 7'yi ti'ye aldı

Obama tarafından hayata geçirilen "Obama Care" adındaki sağlık politikaları reformu, başarısız Amerikan sağlık sigorta sistemini iyileştirmeyi amaçlıyor.

Eleştirilerin hedefi olan Obama Care, Obama'nın en önemli projelerinden biri olarak bilinirken, başkanlığı süresince en fazla tartışılan konuların başında yer aldı.

Başkanlık dönemi bir ay sonra sona erecek olan Obama ise bugünlerde kendi yönetim süreci hakkında açıklamalar yapıyor, değerlendirmelerde bulundu.

Obama Care'a telefon yakıştırması

Bu konuşmalardan birinde Obama Care sistemini değerlendiren Obama şu ifadeleri kullandı:

"Obama Care sisteminde eksikler olabilir ama bu sistemin iptal edilmesini gerektirmez. Cep telefonu üreticileri de çeşitli modellerini sürekli piyasaya sürüyorlar ve her telefonda hatalar ortaya çıkıyor. Bu hataları güncellemelerle düzeltip yollarına devam ediyorlar. Hatta bir telefon modeli havaya uçup patlıyor ve yangın çıkarıyor olsa bile bu yüzden cep telefonlarını kullanmayı bırakıp parmakla döndürülüp çevrilen eski ev telefonlarına dönüş yapmıyoruz."

Obama'nın Samsung Note 7 hakkında alaycı tonda kullandığı ifadelerin, konuşma yaptığı Miami Lisesi'ndeki öğrenciler arasında gülüşmelere neden olduğu da dikkatlerden kaçmadı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık