Ana Sayfa Yurt Ödenek miktarını da biz belirledik

Ödenek miktarını da biz belirledik

Başbakan Küçük, İŞAD yetkililerini kabulünde, ekonomik programın KKTC uzmanları tarafından hazırlandığını söyledi:

Giriş Tarihi: 22 Aralık 2012 Cumartesi 16:26
Ödenek miktarını da biz belirledik

Başbakan İrsen Küçük, ekonomik işbirliği programının Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ekonomist ve uzmanları tarafından hazırlandığını, hatta ödeneklerin miktarının da KKTC tarafından belirlendiğini bildirdi.

 

Küçük, KKTC ile Türkiye Cumhuriyeti (TC) arasında imzalanan işbirliği protokolüne destek veren İşadamları Derneği (İŞAD) yetkililerini kabul etti. Küçük, kabulde yaptığı konuşmada hükümetin gayretlerinin siyasi istikrarı yakalayıp ülke ekonomisini geliştirmek olduğunu söyledi. Küçük, iki buçuk yıllık Ulusal Birlik Partisi (UBP) Hükümeti döneminde ülkeye “siyasi ve ekonomik istikrarın geldiğini” belirtti. Türkiye ile imzalanan bir önceki ekonomik işbirliği protokolünde yer alan ekonomik tedbirlerin gerek 2009 erken seçim veya 2010 Cumhurbaşkanlığı seçimleri nedeniyle UBP Hükümeti tarafından hayata geçirildiğine dikkat çeken Küçük, Hükümet’in özellikle özel sektörün gelişmesini sağlayacak, bütçe açıklarını azaltacak tedbirler aldığını söyledi. KKTC ile TC arasında imzalanan işbirliği protokolünün hazırlanış sürecine atıfta bulunan Küçük, “Tam bir yıldan berri bizim ekonomistler bizim çalışma arkadaşlarımızın üzerinde yoğun çalışma yaptığı bir programdır” dedi.

 

Programın Türkiyeli uzmanlarla da görüşüldüğünü ancak “gelinen nokta bizim hedeflediğimiz noktadır” diyen Başbakan Küçük, “Ödeneklerin miktarı da bizim talep ediğimiz rakamlarla belirlenmiştir” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık