Ana Sayfa Teknoloji ODTÜ'de 3 bin diploma

ODTÜ'de 3 bin diploma

ODTÜ'de düzenlenen törenle üç bin öğrenci diplomasını aldı.

Giriş Tarihi: 1 Temmuz 2013 Pazartesi 09:04
ODTÜ'de 3 bin diploma

ODTÜ'de düzenlenen törenle üç bin öğrenci diplomasını aldı.

ODTÜ Stadyumu'ndaki tören öğrencilerin geçişiyle başladı. Bazı öğrencilerin kortej yürüyüşü sırasında Gezi Parkı eylemlerine destek vermek için gaz maskeleri taktığı, pankartlar taşıdığı gözlendi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Acar, ODTÜ'nün "En saygın 100 dünya üniversitesi" listesinde ilk 60'a girdiğini söyledi.

Üniversitelerinin kazandığı uluslararası saygınlıkta öğretim üyelerinin ve idari personelin büyük özverisinin olduğunu ifade eden Acar, "Bugün sayıları 114 bine varan ODTÜ mezunu, ülkemizin ve dünyanın her bölgesinde kendi alanlarında örnek meslek insanları olmuştur ve önemli başarıları kazanmıştır" dedi.

Taksim Gezi Parkı odaklı olaylara da değinen Rektör Acar, şunları kaydetti:

"Toplum olarak bu sınavdan başarıyla çıkmak, evrensel anlamda insan hakları ve temel özgürlüklerin güvence altına alındığı, gerçekten çoğulcu bir demokratik ülke, toplum barışının koşuludur. Ülkemizde özlenen demokrasi düzeyine erişilmesi ancak toplumumuzda insan haklarının, bireysel özgürlüklerin gerçekten içselleştirilmesi ve evrensel hukuk kurullarının ödünsüz olarak benimsenmesiyle mümkün olabilir."

Dönem birincilerine Rektör Acar tarafından ödüllerinin verildiği törende, öğrenciler diploma sevinçlerini aileleriyle paylaştı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık