Ana Sayfa Kültür & Sanat Ödüllerini aldılar

Ödüllerini aldılar

“Girne Amerikan Üniversitesi Liselerarası Kısa Film Yarışması” ile “Genç Fotoğrafçılar Yarışması”nda dereceye girenler belli oldu.

Giriş Tarihi: 15 Nisan 2013 Pazartesi 10:19
Ödüllerini aldılar

Ziya NASIFOĞLU


Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) İletişim Fakültesi tarafından bu yıl 7’incısi düzenlenen “Liselerarası Kısa Film Yarışması” ve “Genç Fotoğrafçılar Yarışması” sonuçlandı.


“Liselerarası Kısa Film Yarışması”nda dereceye girenleri Türkiye’nin ünlü yönetmeni Mustafa Altıoklar, Kıbrıslı Türk tiyatrocu ve dizi oyuncusu Osman Alkaş, GAÜ İletişim fakültesi Dekanı Doç. Dr. Neriman Saygılı, GAÜ Radyo TV Sinema Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. İzlem Alikanlı, KIBRIS Gazetesi köşe yazarı Ahmet Tolgay, BRTK’dan Yönetmen Cemal Yıldırım ile Yapımcı ve Sunucu Eralp Adanır ve Tiyatro Sanatçısı Erol Refikoğlu’dan oluşan özel jüri tarafından belirlendi.


“Liselerarası Kısa Film Yarışması”nın birinciliği “Karakalem” filmi ile Gazimağusa Namık Kemal Lisesi öğrencisi Hüseyin Bostan kazanırken, “Genç Fotoğrafçılar Yarışması”nın birinciliğini ise İstanbul Özel Arda Asalet Anadolu Lisesi’nden Büşra Uçurum elde etti.

 

Diğer ödül alan öğrenciler


“Liselerarası Kısa Film Yarışması”nın ikinciliğini “Semaver” adlı eseriyle İstanbul Güngören T. Azaphan Ticaret Meslek Lisesi’nden Berk Kuşbeygi, üçüncülüğü ise “Yarasa” adlı kısa filmiyle Antalya Saime Salih Konca Lisesi’nden Ali Nur Tüfekci kazandı. Jüri özel ödülünü ise İstanbul Özel Bahçeköy Açı Lisesi’nden Mert Avadya elde etti.


“Genç Fotoğrafçılar Yarışması”nda ikinciliği Girne Amerikan Koleji’nden Barlas Şahinoğlu, üçüncülüğü ise Bülent Ecevit Anadolu Lisesinden Kaan Yılmaz kazandı.

 

Osman Alkaş’a onur ödülü


GAÜ Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Olgun Çiçek, Kıbrıs Türk Sineması’na katkılarından dolayı Osman Alkaş’a onur ödülü verdi.


GAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sadık Ülker de yarışma jürisine katılımlarından dolayı ünlü yönetmen Mustafa Altıoklar’a teşekkür plaketi takdim etti.

 

Saygılı: Katılım yüksekti


GAÜ İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Neriman Saygılı, yarışmaya Türkiye ve KKTC’de liselerinden yoğun bir katılım olduğunu belirterek, öğrencilerin yaratıcılıkları ve yeteneklerini ortaya çıkartmaya yönelik bu gibi yarışma ve etkinliklerin büyük önem taşıdığını vurguladı.


Dereceye girenler, GAÜ kampuslarında eğitim veya teknik ekipmanla ödüllendirildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık