Ana Sayfa Spor Okullar sahasında çalışmalar başladı

Okullar sahasında çalışmalar başladı

Attila Topaloğlu Sahası’nda yenileme çalışmaları dün başladı.

Giriş Tarihi: 27 Kasım 2012 Salı 13:11
Okullar sahasında çalışmalar başladı

EN NİHAYET YENİLENİYOR


DEMİR KORKULUKLAR YENİLENİYOR... Senenin büyük bir bölümünde takımların antrenman yaptığı, okul sporlarının gerçekleştirildiği ve U19 müsabakalarının oynandığı Attila Topaloğlu Sahası’nda dün demir korkuluklar söküldü, yenilerinin takılması için harekete geçildi.


 

YENİDÜZEN İRDELEMİŞTİ... 2 Ocak 2012 tarihinde “Bakıma Muhtaç” başlığı ile sahada çürüyen demir korkulukların tehlike arz ettiği, 30 Temmuz 2012 tarihinde ise “Değişen Bir Şey Yok” başlığı ile spor kompleksi yapılacağı açıklanan sahada herhangi bir çalışma yapılmadığı Yenidüzen Spor Servisi tarafından okuyuculara duyurulmuştu. Son olarak dün yenileme çalışmaları sahada başladı.


 

Yenidüzen Spor Servisi


 

Lefkoşa’da sportif anlamda büyük yük çeken Attila Topaloğlu Sahası, bilindik adı ile Okullar Sahası’nda yenileme çalışmaları dün başladı. Senenin büyük bir bölümünde takımların antrenmanlarını gerçekleştirdiği, okul müsabakaları ve U19 müsabakalarının oynandığı Okullar Sahası’nın etrafını çevreleyen demir korkuluklar pas tutmuş ve yer yer çürümüştü. Bu sıkıntılar koşu parkurunu kullanan sporcu ve vatandaşlar için uzun süreden beridir tehlike arz ediyordu.

 

 

DEMİR KORKULUKLAR SÖKÜLDÜ


Okullar Sahası’nda dün sabah saatlerinde yenileme çalışmaları başladı. Çürüyen korkuluklar yerlerinden sökülürken, bu korkulukların ayakta kalmasını sağlayan demirler de sökülmeye başlanacak. Bununla beraber alt zeminde bulunan beton kısım sökülerek yenilenecek, üzerine yeni korkuluklar eklenecek.

 

IŞIKLANDIRMA 2013’TE


Okullar Sahası’nda başlayan çalışmalar arasında bu sahanın ışıklandırılması da bulunuyor. 2013 yılı içerisinde bu konu hakkında çalışmaların da başlatılması beklenirken, yürüyüş ve koşu parkuru olarak kullanılan zeminin sentetik bir madde ile kaplanacağı belirtildi. Zeminde kullanılacak maddenin özellikle sporcuların kullanımı için ne kadar faydalı olacağı ise soru işareti olarak duruyor.

 

YENİDÜZEN İRDELEMİŞTİ


Yenidüzen Spor Servisi daha önce yaptığı haberlerle Okullar Sahası’nın durumunu mercek altına almıştı. 2 Ocak 2012 tarihinde yayınlanan sayısında “Bakıma Muhtaç” başlığı ile sahanın durumunun kötü olduğunu ve tehlike arz ettiğini irdelenmişti. Dönemin Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün bu sahanın spor kompleksi olacağını belirtmesine rağman yaklaşık 7 ay sonra 30 Temmuz 2012 tarihinde “Değişen bir şey yok!” başlığı ile sahada herhangi bir çalışma yapılmadığı Yenidüzen sayfalarına taşındı. Son olarak dün, 26 Kasım 2012 tarihinde çıkılan ihale sonucunda Ata Construction şirketi sahada çalışmalara başladı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

MİLAN'A CEZA KAPIDA!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık