Ana Sayfa Eğitim Okullardaki grev yarında devam edecek

Okullardaki grev yarında devam edecek

KTÖS'ün konuyla ilgili açıklamasında, bir yandan adaya yığılan nüfus nedeni ile eğitim, sağlık hizmetleri planlanamazken bunun bedelinin emekçi kesimlere ödettirildiğini ifade ederek şöyle denildi:

Giriş Tarihi: 10 Aralık 2012 Pazartesi 16:38
Okullardaki grev yarında devam edecek

"Okulların açılmasının üzerinden üç aylık bir süre geçmesine rağmen öğretmen eksiklerini gideremeyen, partizanca görevlendirmeler yapan, öğretmen nakillerini Kamu Hizmeti Komisyonu'na onaylatmayan, Kamu Hizmeti Komisyonu'nu işlevsiz hale getiren, Öğretmen Kılık Kıyafet Tüzüğü, Öğretmenler Sosyal Paylaşım siteleri ve İlkokul Öğrencileri Disiplin Tüzükleri ile AKP'nin dayatmalarını hayata geçirmeye uğraş veren, Fetullah Gülen tarikatının sözcülüğünü üstlenen işbirlikçi UBP hükümetine karşı direnişimizi devam ettirmekte kararlıyız. Ekonomik paket adı altında Kıbrıslı Türkler'i yok etmeyi hedefleyen dayatmalarla, başta elektrik, telefon, limanlar ve tüm kamusal alanlar AKP'lilere peşkeş çekilmektedir. Dayatılan paket çerçevesinde sendikaları kapatmak hedeflenmektedir."


KTÖS açıklamasında, sendikanın başlattığı eylemlere "kararlılıkla devam edeceği" kaydedilerek, yarın, 08.00-11.00 saatleri arasında Lefkoşa Merkez anaokulları ve ilkokullarında eylemlerin süreceği ifade edildi.


KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil imzalı yazılı açıklamada şöyle denildi: "Çarşamba gününden itibaren eylemlerimiz yaygınlaşarak sürecektir. Dayatılan paketi reddeden tüm örgütleri de AKP ve yerli işbirlikçilerine karşı direniş örgütleme çerçevesinde, 11 Aralık Salı günü saat 11.00'de KTÖS'te toplantıya davet ederiz."


(HÖ)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

“ÇOCUKLARI OKULSUZ VE KİTAPSIZ BIRAKMAYALIM”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık