Ana Sayfa Yurt Okumaya giden dönmüyor

Okumaya giden dönmüyor

Havadis Gazetesi, İngiltere’de öğrenim gören gençlerin nabzını tuttu. Kıbrıslı gençler işsizlik, belirsizlik, KKTC’de uygulanan günlük politikalar nedeniyle okulları bittiğinde ülkelerine geri dönmek istemiyor.

Giriş Tarihi: 12 Kasım 2012 Pazartesi 16:13
Okumaya giden dönmüyor

YURT DIŞI CAZİP GELİYOR… Savaş sonrası yüklü bir beyin göçünün yaşandığı Kıbrıs’ta,  son yıllarda benzer bir akım yaşanıyor. Kıbrıs’ta halen devam eden çözümsüzlük ve belirsizliğin yanı sıra, Kuzey Kıbrıs’ın yaşadığı sancılı günler nedeniyle gençler yaşamlarını ülkeleri yerine yurt dışında geçirmeye karar veriyor.

 

 

NE İŞ YAPACAK?... Havadis Gazetesi, İngiltere’de okuyan çok sayıda gencin nabzını tuttu. Gençler, okudukları bölümlerin, dünyada geçerli olduğunu ancak KKTC’ye geldikleri zaman, eğitimleri paralelinde bir iş bulamadıklarını ifade etti.

 

KIBRIS SORUNU SOĞUTTU… Bir başka gerekçe ise belirsizlik. Gençler, çözümsüzlük ve çözümsüzlüğün Kıbrıslı Türklere dayattığı olumsuzluklardan bunalmış durumda. Aynı zamanda, siyasetin icraat yapmanın önüne geçen bir engele dönüşmesi, gençlerin, ülkenin geleceğine dair umutlarını azaltıyor.

 

Ayrıntılar gazeteniz HAVADİS'te

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık