×
Gündem
Okur Yorumu, "ASIL SORULMASI GEREKEN SORU BAŞKADIR!"
25 Kasım 2019 Pazartesi 08:22

Selamlar, ben ne Halkın Partisi'ne oy vermiş birisiyim ne de Kudret özersay'a, ancak bazı olayları yaşayıp gördükten sonra geçmişte eleştirdiğim Özersay ile partisine bazı konularda hata yaptığımı düşünüyorum.

Bunlardan bir tanesi de Halkın Partisi'nin hükümeti bozma sebebiydi!

Önceleri bana bir oyunun parçası gibi gözüken bu süreç, yaşanan son olaylar sonrası aslında HP'nin büyük oranda haklı olduğu gösterdi.

Değerlendirmem şöyle;

"Dörtlü koalisyon hükümeti ortaklardan Serdar Denktaş’ın gizliden, el altından oğluna arazi kiralaması ve bir nevi ortaklarını aldatması sonucunda bitti. Aradan aylar geçtikten sonra şimdi belgesiyle ortaya çıktı ki Serdar bey ortaklara o dönemde verdiği listeye de yazmadığı bir başka 60 dönümü daha oğluna kiraladığı ortaya çıktı. O dönemde dörtlü koalisyondan ayrıldığı için Özersay ve HP çok eleştirildi ancak hem söyledikleri hatta daha fazlası aradan geçen 6 ayda doğru çıktı, hem de aslında hepimizin sorması gereken asıl soruyu bir daha akla getirdi. Asıl sormamız gereken soru HP’nin neden dörtlü koalisyondan ayrıldığı değil diğerlerinin yani CTP ve TDP’nin neden ayrılmadığıydı! Serdar beyin o dönemde yaptıklarını CTP ve TDP’nin neden sineye çekmeye hazır olduklarıydı. Neden CTP ve TDP’nin o konuyu hafife alıp önemsiz bir mesele gibi takdim etmeye çalışmalarıydı. Asıl bu sorular sorulmalıydı. Kimse oralı olmadı ve kolay olanı seçerek Özersay’ı ve HP’yi suçladı. Bazen olaylara aradan belirli bir zaman geçtikten sonra daha sakin ve tarafsız bakabilmeliyiz. Bu açıdan baktığımda benim gördüğüm şey hem Halkın Partisine hem de Özersay’a o dönemde biraz haksızlık etmiş olduğumuzdur. Yiğidi öldürüp hakkını vermek lazım."

Takipçiniz olarak adımı gizli tutarak yorumuma yer verip paylaşırsanız şimdiden size teşekkür ederim.

Saygılar.


Yorumlar (0)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı