Ana Sayfa Yurt Ölünün yerine geçti!

Ölünün yerine geçti!

3 yıl önce yaşamını yitiren adamın KKTC kimliğini, kendi adına hem kimlik hem de ehliyet yaparak sahteleyen Yavuz Çifci gözaltına alındı.

Giriş Tarihi: 13 Kasım 2012 Salı 16:05
Ölünün yerine geçti!

Elmas TOKAY


Girne’de 2010 yılında yerde bulduğunu iddia ettiği ve 2009 yılında vefat eden Ferhat Kılıç’a ait kimlik kartını, kendi fotoğrafını yapıştırarak sahteleyen, daha sonra da yine aynı şahıs adına ehliyet çıkartan 41 yaşındaki Yavuz Çifci isimli kişi, önceki gün yapılan ihbar sonucu Girne Polis Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı.


KKTC’de işsiz ve kaçak statüde bulunan Türkiyeli Yavuz Çifci, dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak hakkında 3 gün tutukluk emri alındı.


Ceza Davaları Yargıcı Şerife Katip Kır’ın huzurunda görüşülen davada, iddia makamı adına hazır bulunan Savcı Egemen Metay, mesenlin tahkikat memuru olan Hüseyin Tosun’u tanık olarak mahkemeye dinletti


Girne Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru Tosun, zanlı Yavuz Çifci’nin, “Sahte belge düzenleme, sahtelenmiş belgeyi tedavüle sürme, başkasının kimliğine bürünme ve sahtekarlıkla para temini” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.


Zanlının 2010 yılında yerde buluğunu iddia ettiğini kimliği sahteleyerek kendi adına “yaptığını” anlatan polis memuru Tosun, zanlının daha sonra sahte bir de ehliyet çıkardığını söyledi.


2012 Kasım ayında, zanlının, bu kimlik ve ehliyeti, bir araba kiralama şirketine vererek araba kiraladığını da kaydeden Tosun, zanlının ihbar üzerine yakalandığını belirtti.


Zanlının söz konusu sahte kimlik ve ehliyeti, başka yerlerde kullanıp kullanmadığının araştırılması gerektiğine dikkat çeken polis memuru Tosun,  bu aşamada zanlı Çifci’nin tahkikat amaçlı 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.


Yargıç, üç gün tutukluluk emri verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık