Ana Sayfa Yurt Ölürüz de bırakmayız

Ölürüz de bırakmayız

Yeşilköy Kooperatif Kredi Şirketi’ne yeni yönetici atanmasını protesto eden köylüler bina bastı.

Giriş Tarihi: 12 Nisan 2013 Cuma 11:04
Ölürüz de bırakmayız

Ayşe BULUT


Yeşilköy Kooperatif Kredi Şirketi’nde dün gergin saatler yaşandı. Şirketin sekreteri Menteş Uyguner’in yerine, hırdavat bölümü çalışanı Hasan Ki’nin atanmasını protesto eden bazı köylüler binayı bastı.


Oldukça kararlı görünen bazı öfkeli Yeşilköylüler, “Ölürüz de bırakmayız. Bu atama gerçekleşmeyecek. Biz eski sekreterin kalmasını istiyoruz” diye konuştu.


Şirketin yeni atamadan önceki sekreteri Menteş Uyguner, ısrarla bankaya girmeye çalışınca “kasti hasar” gerekçesiyle polis tarafından engellenerek, gözaltına alındı.

 

Sinirler gerildi

 

Kooperatif Kredi Şirketi’nde Bakanlar Kurulu kararıyla mukayyitlik tarafından dün yeni sekreter atanması Yeşilköy’de sinirlerin gerilmesine neden oldu.


Banka önünde tartışmalar yaşanması nedeniyle Ziyamet Polis Karakolu’ndan ve İskele Polis Müdürlüğü’nden gelen polis ekipleri, burada taşkınlık ve büyük tartışmalar yaşanmasını engelledi.


Yeşilköy Kooperatif Kredi Şirketi’nde yıllarca sekreterlik görevi ile hizmet veren Menteş Uyguner’in yerine dün aynı şirketin hırdavat bölümünde çalışan Hasan Ki’nin atanması tepkilere neden oldu. Özellikle Uyguner’in ailesi ve tanıdıkları kararı protesto etti. Uyguner’in yerine, aylardan beridir aynı bankada çalışan bir banka memuru bakıyordu.

 

Aylar önce ikisi de görevden alınmıştı

 

Yeşilköy Kooperatif Kredi Şirketi’nde sekreterlik yapan Menteş Uyguner ile hırdavat bölümünde çalışan Hasan Ki, hükümet tarafından aylar önce geçici olarak görevlerinden alınmışlardı.


Menteş Uyguner, hiçbir gerekçe gösterilmeden görevden alınırken, Hasan Ki’nin de 26 bin Türk Lirası açığının çıkması gerekçe olarak gösterilmişti. Hasan Ki’nin daha sonra söz konusu suçlamadan aklandığı belirtilmişti.  Hasan Ki, dün Menteş Uyguner’in yerine şirkete sekreter olarak atandığı bildirildi.


Menteş Uyguner’in arkadaşları ve akrabaları, Hasan Ki’nin sekreterliğe tamamen siyasi nedenlerle atandığını iddia etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık