Ana Sayfa Siyaset Önce görevinizi yapın

Önce görevinizi yapın

Şonya, UBP’li belediye meclis üyelerinin başkalarını suçlamaya çalıştıklarını savundu.

Giriş Tarihi: 27 Kasım 2012 Salı 08:08
Önce görevinizi yapın

Demokrat Parti (DP) Genel Sekreteri Bengü Şonya, “Lefkoşa Türk Belediyesi’ndeki (LTB) Ulusal Birlik Partisi (UBP) meclis üyelerinin, “görevlerini yapma yerine başkalarını suçlamaya çalıştıklarını” savundu.


Şonya yazılı açıklamasında, eski Sayıştay Başkanı İsmet Akim’in 22 Mayıs 2006’da LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları’na yazdığı mektupta 25 Haziran 2006’ya kadar çalışan sayısının 381 olduğunu, 531 istihdamın ise 26 Haziran 2006 ile 15 Mayıs 2008 tarihleri arasında yapıldığının kayda geçtiğini belirtti.


DP-CTP koalisyon hükümetinin Haziran 2006 yılında bozulduğunu, DP’nin hükümetten uzaklaştırıldığını ve dolayısıyla DP’nin Haziran 2006’dan sonra Lefkoşa Belediyesi üzerindeki etkisinin kalmadığını kaydeden Şonya, “Bu durumda Sayıştay Başkanının konu ettiği 531 ek istihdamın 2008 Mayıs ayına kadar CTP-ÖRP ve müteakiben UBP döneminde yapıldığı ortadadır” dedi.


Haziran 2006 tarihine kadar Lefkoşa Belediyesi’nde çalışan DP’lilerin sayısının sadece 14 olduğunu ifade eden Şonya, LTB’nin UBP’li meclis üyelerinden Meriç Erülkü’nün değerlendirmelerini bir süredir sabırla izlediklerini ancak Erülkü’nün “gerçeklerden kopuk olduğu” görüşünü ifade etti.


Bengü Şonya, açıklamasında, Erülkü’nün sansasyon amaçlı açıklamalarını tartışmayacaklarını; kendisiyle LTB konusunda tartışacak hiçbir şey görmediklerini kaydederek, “Belediye Meclis çoğunluğunu ve nisabı elinde bulunduran UBP’li üyelerin başkalarını suçlayacaklarına görevlerini yapmalarını tavsiye ederiz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık