Ana Sayfa Yurt Önder Sennaroğlu, vatandaş tavuk almaktan korkuyor dedi

Önder Sennaroğlu, vatandaş tavuk almaktan korkuyor dedi

CTP-BG İskele Milletvekili Önder Sennaroğlu da, TÜK’ün kapatılması veya özelleştirilmesi konusunda karşı görüşleri olduğunu ifade ederek, tarım politikalarına ilişkin borsanın sürekli izlenmesi gerektiğini kaydetti.

Giriş Tarihi: 15 Nisan 2013 Pazartesi 13:02
Önder Sennaroğlu, vatandaş tavuk almaktan korkuyor dedi

TÜK’ün altyapısının geliştirilmesi, kendi ayakları üzerinde durabilen, özerk ve rekabet edebilir bir yapıya kavuşturulması gerektiğini ifade eden Sennaroğlu, TÜK’ün sağlıklı bir yapıya kavuşturulması gerektiğini vurguladı.

 

Ancak hükümetin bu yönde bir adım atmadığını ve herhangi bir tarım politikasının olmadığını iddia eden Sennaroğlu, tarım sektörünün büyük bir kaos ve yıkım içinde olduğunu ileri sürdü.

 

Arpalarda hastalık bulunduğunu, ülkede tohum, sap, saman ihtiyacı olacağını, ancak balyaların Türkiye’ye gönderildiğini ifade eden Sennaroğlu, ülkede bunların sıkıntılarının yaşanacağını, bu konuda hükümeti uyardığını ifade ederek, tedbir almaya çağırdı.

 

Sennaroğlu, konuşması sırasında Tarım Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu ile de kısa süreli tartışma yaşadı ve bakanlığın üreticiye sadece “nasihatte” bulunduğunu, icraatı olmadığını savundu.

 

Ülkede kuraklıkla ilgili destek veya teşvikin sözünün edilmediğini ifade eden Sennaroğlu, bakanlık ve hükümetten artık “çalışmalarımız sürüyor” değil, aldığı tedbirleri söylemesini ve “bunu yaptık” demesini beklediklerini vurguladı.

 

Narenciyede geriye gidildiğini, üreticilerin artık ağaçlarını sulamadığını, üreticiye ayrılan desteğin üreticiye ulaşmadığını ve narenciye sektörünün gerilemeye devam ettiğini savunan Sennaroğlu, sıkıntıların çözümünün ancak devletin üreticinin yanında olmasıyla çözülebileceğini, ancak üreticinin ve halkın artık hükümetin sözlerine inancının kalmadığını öne sürdü.

 

“VATANDAŞ TAVUK ALMAKTAN KORKUYOR”


Sennaroğlu, vatandaşların artık tavuk almaktan bile korktuğunu, tavuk konusuyla ilgili hükümetin bir açıklama yaptığını, ancak kimsenin inanmadığını öne sürdü. Bu konuda bir bilgisinin olmadığını, sadece insanların endişeli olduğunu dile getirdiğini ifade eden Sennaroğlu, bu konuda ciddi araştırmalar yapılmasını ve kamuoyunun bilgilendirilmesini istedi.

 

Hükümetin “garip” uygulamaları olduğunu savunan Sennaroğlu, ülkede 6 un fabrikası olduğunu, ancak TÜK’ün dışarıdan un ithal ettiğine, et ithalatına izin verildiğine, ancak tavuk eti ithalatına izin verilmediğine dikkat çekti ve bunu anlamakta zorlandığını kaydetti. Sennaroğlu, zeytinyağı üreticisinin de “perişan” olduğunu, stoklarının durduğunu ifade etti.

 

TAK

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık