Ana Sayfa Yurt Onların bayramı yok

Onların bayramı yok

“1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı”nda polis, itfaiye ve sağlık görevlileri 24 saat görev başındaydı.

Giriş Tarihi: 2 Mayıs 2013 Perşembe 08:49
Onların bayramı yok

Emine UYSAL

 

“1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı”nda polisler, itfaiye memurları, sağlık görevlileri ve bazı kritik devlet kadrolarındaki kişiler 24 saat görev başındaydı. Bu alanlarda çalışanlar, resmi tatilde işbaşı yaptı. Bazı özel sektör çalışanları da işçi bayramında çalıştı.


Devlet hastanelerinde ve özel hastanelerde sağlık çalışanları gün boyu sağlık hizmeti verdi.


Onlarca sağlık çalışanı dün “1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı”nda tam gün mesaiye kaldı.


İtfaiye Müdürlüğü’nde bölgelerde 12 kişilik ekipler, olası bir yangına karşı müdahale için tüm gün hazırda bekledi.

 

Polis görev başındaydı


Polis, dün gün boyu mesai yaptı. 365 gün görev başında olan polisler, “1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı”nda halkın güvenliği için çalıştı.


Son günlerde artan ölümlü trafik kazaları sonrasına denk gelen “1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı”nda trafik polisleri, özellikle sürat ve alkol kontrolleri yaptı.


Polis, ayrıca piknik alanlarının çevresinde olası bir kazaya karşı trafikte önlem aldı.Özel sektör çalışanları tatil yapmadı


Bazı özel sektör çalışanları da “1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı”nda izin yapmadı. Birçok market ve süpermarket çalışanları sabahın erken saatlerinde işbaşı yaptı.


Berber ve kuaförler ile çok sayıdaki mağaza açıktı. Restoran çalışanları ve paket servisi yapan işçiler de gün boyu çalıştı.Sanayi bölgesinde de çalışanlar vardı


1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı”nda çalışanların çoğu tatil yaparken, bazı emekçiler Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesi’nde de ter dökmeye devam etti.


Ekonomik kriz ve maddi sıkıntılar nedeniyle şartların günden güne zorlaştığını kaydeden çalışanlar, yoğun iş temposundan tatil yapamadıklarını kaydetti.


İşverenlerin maliyetleri düşürmek için işçi sayısını azaltma yolunu seçtiğini vurgulayan çalışanlar, çok çalışıp az para kazandıklarını ifade etti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık