Ana Sayfa Gündem Onurer, DEV-İŞ'i ziyaret etti

Onurer, DEV-İŞ'i ziyaret etti

Kıbrıs Sosyalist Partisi (KSP) Cumhurbaşkanı adayı Mustafa Onurer, seçim çalışmaları kapsamında Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu’nu (DEV-İŞ) ziyaret etti. Onurer, seçim sürecinde yaşadıkları deneyimleri paylaşarak, esas niyetlerinin oy değil, mücadeleyi örmek olduğunu kaydetti.

Giriş Tarihi: 1 Haziran 2015 Pazartesi 12:00
Onurer, DEV-İŞ'i ziyaret etti

Onurer: “İsteğimiz oy değil, kavgayı örmedir”

Emeğinden başka kaybedecek bir şeyi olmayanların kendileri için umut ışığı olduğunu ifade eden Onurer, DEV-İŞ’in de emekçi kesimlerin sendikası olmasının kendileri için değerli olduğunu kaydetti.

Dünyada ve Kıbrıs’ta artık bir şeylerin değişmekte olduğunu kaydeden Onurer, “artık refah masallarıyla kitlelerin manipüle edildiği, AB denildiğinde insanların ağızlarından ballar akan bir dünya yok” dedi.

KSP’nin esas derdinin oy değil kavgayı örmek olduğu kaydeden Mustafa Onurer, “sorunlarımızın anası Kıbrıs sorunu değil, Kıbrıslı Türklerin irade ve egemenlik sorunudur” dedi.

Onurer, DEV-İŞ’ten oy istemediğini, mücadeleyi yükseltmelerini beklediğini kaydetti.

Felek: “Ana ilkemiz sınıf mücadelesidir”

DEV-İŞ Başkan Vekili Hasan Felek ise yaptığı konuşmada sınıf mücadelesinin ana ilkeleri olduğu ifade ederek, “farklılıklarımız vardır ama önemli olan farklılıklara rağmen birlikte yürüyebilmektir” dedi.

Sınıf mücadelesi ilkesinden vazgeçmediklerini ve bunu da sürdürdüklerini kaydeden Felek, Kbrıs’ta barışın esasen emekçilerin mücadelelerinin ürünü olacağı vurguladı.

Felek, “Federasyonumuzun tavrı barış mücadelesine katkı yapacak olan adaylara oy verilmesidir” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık