Ana Sayfa Gündem Onurer: "Hükümeti grevlere karşı duyarlı olmaya çağırıyoruz"

Onurer: "Hükümeti grevlere karşı duyarlı olmaya çağırıyoruz"

KSP Cumhurbaşkanı adayı Musatafa Onurer yaptığı açıklama ile Araç Kayıt Dairesi'nde devam etmekte olan grev, hükümetin ve maliye bakanlığının duyarsızlığına rağmen devam ettiğini söyledi. Açıkalma şöyle:

Giriş Tarihi: 1 Haziran 2015 Pazartesi 12:00
Onurer:

Bir süredir; Araç Kayıt Dairesi'nde devam etmekte olan grev, hükümetin ve maliye bakanlığının duyarsızlığına rağmen devam etmektedir.

Maliye Bakanlığı'nın gerekli imkanları ve maddi olanakları sağlaması talebi ile başlayan grev devam ederken, işlem yaptıramayan halk da, çalışanlarla birlikte mağdur olmaktadır.

Belirli bir süre zarfında, araçlarının işlemlerini yaptıramayan kişiler, cezaya tabi tutulmakta, Hükümetin ve Maliye Bakanlığı'nın duyarsızlığının bedelini ödemeye zorlanmaktadır. 
Bu bedeli ödemesi gereken, aracının kaydını grevden dolayı yaptıramayanlar değildir.

Bu bedeli, ortaya çıkan duruma sebep olan, kurumdaki çalışanlara ve sendikaya verdiği sözü tutmayan, vaatlerini yerine getirmeyen Hükümet ve Maliye Bakanlığı'nın ödemesi gerekmektedir.

Kurum çalışanlarının haklı direnişini yürekten selamlar, mağdur olan halkımızı, bu haklı greve desteğe ve mağduriyetinin gerçek sorumlularına karşı birlikte mücadele etmeye davet ederiz.

Kıbrıs Sosyalist Partisi

Cumhurbaşkanı Adayı

Mustafa Onurer

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık