Ana Sayfa Gündem “ORGANİK TARIM YASA TASARISI”

“ORGANİK TARIM YASA TASARISI”

CTP Milletvekili Armağan Candan başkanlığında yapılan toplantıda “Organik Tarım Yasa Tasarısı”nı görüşmeye başladı.

Giriş Tarihi: 4 Mayıs 2018 Cuma 18:00
“ORGANİK TARIM YASA TASARISI”

Cumhuriyet Meclisi’nden yapılan açıklamaya göre komite toplantısına davetli olarak,  Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’ndan, Sağlık Bakanlığı’ndan,  Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’ndan, AB Koordinasyon Merkezi’nden yetkililer de katılarak görüş ve önerilerini sundu.

CTP Milletvekili Armağan Candan başkanlığındaki toplantıya UBP Milletvekili ve Başkan Vekili Hasan Taçoy, HP Milletvekili Hasan Büyükoğlu, HP Milletvekili Gülşah Sanver Manavoğlu, UBP Milletvekili Ersan Saner ve CTP Milletvekili Fikri Toros katıldı.

Genel gerekçesine göre Organik Tarım Yasa Tasarısı, ülkede organik tarım faaliyetlerinin artırılması ve aynı zamanda, organik tarım faaliyeti gerçekleştiren işletmecilerin AB standartlarında etkin denetiminin sağlanması ve sertifika kuruluşlarının kaydının yapılması amacıyla hazırlandı.

Yürürlüğe girmesiyle, ülkede büyük öneme sahip olan gıda güvenliği alanında, sağlıklı gıdaya yönelik büyük bir adım atılmış olacağı kaydedilen tasarının Avrupa Birliği Koordinasyon Merkezi eşgüdümünde Tarım Bakanlığı tarafından ilgili paydaşlar ile görüşülerek hazırlandığı da belirtildi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

"DOME OTEL'DE 10 YILDIR PEŞKEŞ VAR"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık