Ana Sayfa Yurt Örnek oldular

Örnek oldular

Güzelyurt’ta “Çevre Duyarlılığı Günü” altıncı kez düzenlendi.

Giriş Tarihi: 28 Kasım 2012 Çarşamba 14:26
Örnek oldular

Güzelyurt Belediyesi, bölge okulları ve ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu’nun işbirliği ile geleneksel olarak organize edilen “Çevre Duyarlılığı Günü’ altıncı kez düzenlendi. Etkinliğin, diğer kentlere de örnek olması çağrısında bulunuldu.


Güzelyurt Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, etkinlikte, Güzelyurt bölgesinin genelinde çevre temizliği yapıldı. Festival Parkı’nda toplanan tüm ekiplere belediye tarafından eldiven, çöp naylon gibi malzemeler dağıtıldı.


Etkinliğe Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, ODTÜ Kalkanlı Kampusu, Kurtuluş Lisesi, Şehit Turgut Ortaokulu, Güzelyurt Türk Maarif Koleji, Güzelyurt Meslek Lisesi, Kurtuluş İlkokulu, Özgürlük İlkokulu, Barış İlkokulu, Atatürk Maarif Anaokulu, Fikri Karayel İlkokulu, Zümrütköy İlkokulu, Aydınköy İlkokulu, Serhatköy İlkokulu, sivil toplum örgütleri ve gönüllü vatandaşlar ile belediye ekipleri katıldı.

 

Özçınar, teşekkür etti


Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar etkinlik öncesi yaptığı konuşmada, Güzelyurt Belediyesi olarak çevre temizliğine önem verdiklerini, diğer kentlere de örnek olmak istediklerini söyledi.


Çevre duyarlılığını geliştirmek amacıyla her yıl “Çevre Duyarlılığı Günü” düzenlendiğini anımsatan Özçınar, etkinliğe katılarak katkı koyan ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu’na, Sivil Toplum Örgütlerine ve okullara teşekkür etti.


Etkinlik çerçevesinde ilk ve orta eğitim kurumları kendi okul çevrelerini, Güzelyurt Belediyesi ekipleri, ODTÜ KKK öğrenci ve eğitmenleri, sivil toplum örgütleri ile gönüllü vatandaşlar ise kamuya ait alanlar ve güzergâhlar içerisinde temizlik yaptılar.


9. Tiyatro Günleri kapsamında ülkede bulunan Kardeş belediye Ankara Keçiören Belediyesi’nden gelen konuklar da, ODTÜ KK Kampusu öğrencileri ile birlikte temizlik çalışmalarına katkı koydular. Toplanan çöplerin belediye ekipleri tarafından kaldırılması ile program sona erdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık