Ana Sayfa Yurt ÖRP genel başkanı Avcı'nın 29 Ekim mesajı

ÖRP genel başkanı Avcı'nın 29 Ekim mesajı

ÖRP Genel Başkanı Turgay Avcı Türkiye Cumhuriyeti’nin 89. kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Giriş Tarihi: 28 Ekim 2012 Pazar 12:07
ÖRP genel başkanı Avcı'nın 29 Ekim mesajı

29 Ekim 1923, Anavatan Türkiye’nin güvenlik ve refah içinde, hukuk devleti ve insan haklarına dayalı bağımsız bir Türk devleti olarak yaşama kararlılığına ulaşmak adına atılmış en önemli adımlardan birisidir. 89 yıl önce  bugün, Yüce Türk milleti, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşunu ilan etmiştir.

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Atatürk ve mücadele arkadaşlarının gösterdiği “çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşma” hedefine yakınlaşmış olan ve bu ideal çerçevesinde yılmadan çalışan Yüce Türk milleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütünlük içinde çağdaş dünyayla bütünleşmek için kararlılığını ve mücadelesini kesintisiz sürdürmektedir ve sürdürmeye devam edecektir.

 

Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığı, KKTC halkının güvencesi, umudu ve gururu olarak bizlere güç vermeye devam etmektedir. Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin 89. Kuruluş yıldönümünü ve Cumhuriyet Bayramımızı büyük bir heyecan, gurur, onur, fakat en çok da coşku içinde kutluyoruz. Türk Ulusuna savaş ilan etmiş düşmanlarımızın ve onların kuklaları olan alçak teröristlerin emellerine ulaşmaları asla söz konusu olamayacaktır.

 

Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu için can vermiş, kan dökmüş ve mücadele etmiş bütün  şehitlerimizi, gazilerimizi, isimsiz kahramanlarımızı saygıyla ve minnetle anıyoruz. Bu kutsal mücadeleyi sürdüren kahraman Mehmetçiklerimize ve Türk ulusunun bütün fertlerine Kıbrıs Türkleri olarak her koşulda yanlarında olduğunu hatırlatmak istiyoruz.

 

Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

Bağımsız ve Egemen Türkiye Cumhuriyeti ve KKTC, Sonsuza Kadar Yaşayacaktır.

 

Turgay AVCI
ÖRP GENEL BAŞKANI

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık