Ana Sayfa Gündem Ortopedik Özürlüler Derneği'nden Telsim'e ziyaret

Ortopedik Özürlüler Derneği'nden Telsim'e ziyaret

Kuzey Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Günay Kibrit, dernek yetkilileri ile birlikte Telsim Genel Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 1 Haziran 2015 Pazartesi 12:00
Ortopedik Özürlüler Derneği'nden Telsim'e ziyaret

ENGELLİLER KONUSUNDA FARKINDALIK YARATMAK İÇİN ORTAK ÇALIŞMALAR YAPILACAK

Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar’ın hazır bulunduğu ziyarette, engelli vatandaşların sorunları ve çözümleri hakkında toplumda bir kamuoyu bilinci oluşturulup, farkındalık yaratılmasının önemine vurgu yapıldı.

TANPINAR:  ENGELLİLER KONUSUNDA FARKINDALIK YARATILMASI İÇİN ORTAK ÇALIŞMALAR YAPMAK ARZUSUNDAYIZ

Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar,  ziyaret esnasında yaptığı konuşmada insana değer veren özel bir kurum olarak, ülkemizde engelli vatandaşlara değer vermenin bilincine varılması gerektiğine vurgu yaptı.  Engelli vatandaşların karşılaştığı sorunların ortadan kaldırılmasına katkıda bulunmak için toplumsal bilincin oluşturulmasının önemine dikkati çeken Tanpınar, kamuoyu duyarlılığın arttırılması ve farkındalık yaratılması  için Kuzey Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği  işbirliğinde çalışmalara imza atmayı arzuladıklarını belirtti.

Tanpınar, engellilere yönelik ortak bir duyarlılığa ve harekete ihtiyaç duyulduğuna işaret ederek, ülkenin her kesimininden insanın toplumsal bir seferberlik halinde hareket etmesi gerektiğini kaydetti.

KİBRİT: AYNI AMACI TAŞIDIĞIMIZ TELSİM’LE İŞBİRLİĞİ YAPMAKTAN ONUR DUYARIZ

Kuzey Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Günay Kibrit ise Telsim’in engelliler konusundaki duyarlılığını takdir ederek, dernek olarak Telsim’le işbirliği yapmaktan onur duyacaklarını ifade etti. Kibrit, engelli vatandaşların Telsim’in Genel Müdürlük binasına erişimini ve bina içerisinde hareket alanını kolaylaştırmayı amacıyla   bina girişi ve içerisinde rampalar bulundurmasının örnek bir davranış olduğunu söylerek, Telsim’e duyarlılığından dolayı teşekkür etti. 1600 tanesi ortopedik özürlü olmak üzere ada genelinde yaklaşık 5000 özürlü vatandaşın yaşadığı sorunlar hakkında toplumsal duyarlılığının yaratılmasının önemine dikkat çeken Kibrit, Telsim ile amaçlarının aynı olduğunu ve ortak çalışmalar yapmaktan  onur duyacağını ifade etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık