Ana Sayfa Gündem OTEM, TURİZME KAN DEPOLAYACAK

OTEM, TURİZME KAN DEPOLAYACAK

Ataoğlu, OTEM'in tekrar faliyete başlaması ile sertifika alan kursiyerlerin belge törenine katıldı

Giriş Tarihi: 12 Mayıs 2018 Cumartesi 09:06
OTEM, TURİZME KAN DEPOLAYACAK

Girne’de yeniden yapılandırılarak, turizme alt yapı elemanı sağlamak üzere çalışmalarına başlayan Otelcilik Eğitim Merkezi, eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Sertifika törenine Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Çalışma ve sosyal güvenlik Bakanı Zeki Çeler, KITOB ve KITSAB başkanları, daire müdürleri ve bakanlık yetkilileri katıldı.

OTEM’de yapılan törende ilk konuşmayı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler gerçekleştirdi. Zeki Çeler, Turizm ve Çevre Bakanlığı’nın böyle bir dönemde, böylesi okulların açılması konusunda gösterdiği çabayı canı gönülden desteklediğini söyledi. burada eğitim alan insanların istihdamının sağlanması, gerekirse teşviklerin sağlanması bakımından da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak gerekli çalışmaların yapılacağını belirtmek isterim diyen Çeler, turizmde çalışan 9 bin çalışanın yaklaşık 4 bini Türkiye’den, 1600’ü 3. Dünya ülkelerinden ve sadece 1900’ü KKTC vatandaşı dedi. Çeler “bu rakamların tam tersini arzulamaktayız ve bu yönde çalışmalara devam edeceğiz diyerek konuşmasını bitirdi.

Daha sonra kürsüye çıkan Turizm ve Çevre Bakanı Ataoğlu, “önde gelen sektörlerden biri olan turizme gerçekten sahip çıkmamız gerekiyorsa, böyle değerli bir konumda olan OTEM’in açık olması ve ara elemanlar yetiştirmesi gerekekir” dedi.

 

Ataoğlu bu sektöre bağlı olarak, restoranların ve otellerin bir çok bölümünde deneyimli personellerin çalışması ile ilgili uzun zamandır planladığımız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile birlikte bu okulun açılmasına karar verdikten sonra, OTEM müdürü kardeşimiz ve diğer personeli ile ilgili çalışmaları dolayısıyla da onlara ve katkı koyan diğer arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim diye konuştu.

Turizm ve Çevre Bakanı Ataoğlu, turizmde görev yapan personelin sadece toplamda yüzde yirmisinin KKTC vatandaşı olması bizi üzmektedir dedi ve neden daha fazla vatandaşımız bu sektörde çalışmasın diyerek ve bu konuda paydaşlarımız KITOB ve KITSAB ile gerekli çalışmaları yürüteceğiz diye konuşmasını sürdürdü.


Konuşmaların ardından, eğitimlerini tamamlayan kursiyerlerin başarı sertifikaları, iki bakan ve daire müdürleri tarafından kendilerine takdim edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık