Ana Sayfa Yurt Oto tamircileri dertli

Oto tamircileri dertli

Kıbrıs Türk Oto Tamircileri Birliği Başkanı Halil Çoktan, tüketiciyi aldatan oto tamircileri konusuna dikkat çekti.

Giriş Tarihi: 14 Aralık 2012 Cuma 09:00
Oto tamircileri dertli

Kıbrıs Türk Oto Tamircileri Birliği Başkanı Halil Çoktan son günlerde yollarda maliyeti bile karşılamayan araba servisi ve tamiri yapıldığı yönünde dağıtılan broşürler için yasal işlem başlatacaklarını açıkladı.


KIBRIS’a konuşan Çoktan, özellikle çember girişlerinde ve trafik ışıklarında broşür ve dergilerin dağıtıldığına dikkat çekti.


Çoktan, “Dağıtılan broşürlerde aslı astarı olmayan yalanlar vardır; ayrıca üyemiz de olmayan kurum ve kuruluşların maliyeti bile karşılamayan ücretlere oto tamirciliği ve servis yapmaları kabul edilemezdir” dedi.


Çoktan, bu reklamların tüketiciyi aldatıcı olduğuna vurgu yaptı. Çoktan, “birlik olarak, bu reklamlarda bahsedilen servis bakım ücretlerinin kesinlikle doğru olmadığından eminiz” dedi.


Araca uygun olmayan malzeme kullanılmasından dolayı araçlarda yıpranma oranının artacağına ve sürüş emniyetini kısıtlayacağına da dikkat çeken Çoktan, araç sahiplerinin söz konusu garaja gittikten sonra verilen fiyatların arttığını ve normal servis ücretinin çok üzerine çıktığını ekledi.


Çoktan, aradaki farkın ise haksız kazanç olarak vatandaşın cebinden çıktığını söyledi. Çoktan, oto kaportacıların ve boyacıların da bu konuda kendilerine destek verdiğini kaydederek Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’nın tüzüğüne de bakarak yasal işlem başlatıp haklarını arayacaklarını kaydetti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık