Ana Sayfa Gündem Özersay: "Halkın beklentisi yeni ve farklı bir siyaset anlayışı"

Özersay: "Halkın beklentisi yeni ve farklı bir siyaset anlayışı"

Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Doç. Dr. Kudret Özersay Mağusa Perşembe pazarını gezerek esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.

Giriş Tarihi: 1 Haziran 2015 Pazartesi 12:00
Özersay:

Bölge ve köy ziyaretleri bağlamında Mağusa’daki Perşembe pazarı esnafı ile sohbet eden ve esnafın sorunlarını dinleyen Kudret Özersay vatandaşların sorunlarını da dinledi. Pazardan alış veriş de yapan Özersay’ın basın ofisinden yapılan açıklamada Kudret Özersay’ın bu ziyaret ertesinde terminal bölgesindeki esnaf ile bir sohbet toplantısında bir araya geldiği belirtildi. Toplantı ertesinde Kudret Özersay tarafından yapılan yazılı açıklamada 2014 yılında ortaya konulan tepkiye ve verilen mesaja rağmen çok sayıda siyasinin beklentilerin altında kalmasından ve hala güven vermiyor olmasından vatandaşların şikayetçi olduklarına dikkat çekerek “artık bu Halkın beklentilerine cevap verecek bir siyaset anlayışı ortaya koymak zorundayız. Yeni bir siyaset anlayışına, yeni bir zihniyete ihtiyaç var” dedi.

“Yetkilerimi Halkın Menfaati İçin Eksiksiz Kullanacağım”

Cumhurbaşkanı adayı Özersay, vatandaşın siyasete yeniden güven duyabilmesi için Cumhurbaşkanlığı seçiminin önemli bir imkan yarattığını, Cumhurbaşkanlığının anayasal yetkilerinin bu ülkedeki bazı önemli sorunların çözümü için yeterli olduğunu ancak bugüne değin kimsenin bu konuya değinme ihtiyacı hissetmediğini söyledi. Özersay, geçtiğimiz yıllarda yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde de bunun gündeme gelmediğini ancak adaylığını açıklarken bu yetkilere özellikle dikkat çektiğini vurguladı. Özersay “adaylığımı açıklamam ertesinde altını çizerek ve detaylandırararak Cumhurbaşkanlığı makamının anayasal ve yasal yetkilerine dikkat çekiyorum. Bu yetkiler kullanılarak yeni bir siyaset anlayışı ile siyasi liderlik göstererek ülkede bu bozuk yapıyı değiştirmeyi taahhüt ediyorum. Kamu hizmeti komisyonunun olması gerektiği gibi çalıştırılmasından, kamu reformuna, üçlü kararname sisteminde yetkilerin ülkenin menfaatine olacak şekilde kullanılmasından Ombudsman’ın atanmasına, Meclis’in ülkenin sorunlarının çözümü için Cumhurbaşkanı tarafından gerektiğinde toplantıya çağrılmasına ve Bakanlar Kurulu toplantılarına başkanlık yapılarak önemli bazı konularda siyasi liderlik gösterip hükümeti de kımıldatan bir Cumhurbaşkanının gerekliliğine işaret ediyorum. YÖDAK konusunu kamuoyunun gündemine taşıyarak Cumhurbaşkan seçilmem durumunda ülkedeki üniversiteler konusunda ne yapmayı düşündüğümü sürekli olarak anlatıyorum. Topluma taahhüdüm, Cumhurbaşkanı seçilmem durumunda tüm bu yetkileri kullanarak içerideki sorunların çözümünde siyasi liderlik göstermek ve bunu belirli bir siyasi parti lehinde değil, ülkenin ve toplumun menfaati için kullanmaktır” dedi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık