Ana Sayfa Yurt Özersay: "Tutmadı mı, tutamadı mı, yoksa daha tutacak mı?"

Özersay: "Tutmadı mı, tutamadı mı, yoksa daha tutacak mı?"

Toparlanıyoruz Hareketi LTB seçimi sırasında siyasi partilerin yapmış oldukları seçim harcamalarının açıklanması konusundaki baskısını, parti başkanlarının kısa süre önce verdikleri sözleri tarihleriyle hatırlatarak artırıyor.

Giriş Tarihi: 22 Nisan 2013 Pazartesi 06:30
Özersay:

Hareketin çağrısına bugüne değin yanıt vermeyen UBP’ye ve Başbakana yönelik olarak bugün Hareketin lideri Özersay’dan sosyal medya ortamında bir hatırlatma ve bir soru daha geldi. Yapılan açıklam şöyle:

“İşte Başbakan tarafından verilen bir söz: “Küçük, seçim bütçesinin sorulması üzerine bu konuda yeterince deneyimleri olduğunu, kampanya sonunda yapacakları HARCAMAYI KAMUOYUNA AÇIKLAYACAKLARINI söyledi.” (8 Mart 2013: Bayrak Haber’de Sabah Haber’e konuk olduğu sırada).

 

19 Ekim 2012’de Sabah Gazetesi’ne, 27 Eylül 2012’de Vatan Gazetesi’ne ve 21 Ekim 2012’de de UBP kurultayı konuşmasında kendi parti delegelerine ŞEFFAFLIK vaadinde bulundu.

 

Hal böyle madem, temel amaçlarından biri şeffaflık ve temiz siyaset olan Toparlanıyoruz Hareketi olarak biz de soruyoruz o zaman: 8 Nisan’da yapılan LTB seçimleri için propaganda döneminde UBP tarafından yapılan harcamalar neden hala açıklanmadı?

 

UBP’nin başı olarak Başbakan Sözünü TUTMADI mı? TUTAMADI mı? yoksa bekleyelim da daha TUTACAK mı?

 

Sözünü verdiğiniz ŞEFFAFLIK gereği soruyoruz!!!

 

Tabi sadece "şu kadar harcadık" demek değildir marifet. Bunun ne kadarı devletin partizine verdiği yıllık katkı payından, ne kadarı partinin "diğer gelirlerinden" ve ne kadarı da adayın kendi cebinden çıkmış, bunu söylemek de şeffaflık ve hesap verebilirlik açısından önemlidir. Örneğin sadece bu belediye seçimine yönelik bir "bağış" kabul edilmiş midir? Bunun da açıklanması gerekir.”

 

KP

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık