Ana Sayfa Siyaset Özersay: "Yeni parti şekilleniyor"

Özersay: "Yeni parti şekilleniyor"

Prof. Dr. Kudret Özersay, parti kurma çalışmalarına devam ettiklerini belirterek, “Yeni parti şekilleniyor” dedi.

Giriş Tarihi: 13 Kasım 2015 Cuma 20:06
Özersay:

Prof. Dr. Kudret Özersay, parti kurma çalışmalarına devam ettiklerini belirterek, “Yeni parti şekilleniyor” dedi.

Özersay’ın yaptığı yazılı açıklamaya göre, parti kurma çalışmaları kapsamında dün akşam İskele ve Mağusa’dan katılımcılarla Salamis Otel’de toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Prof. Dr. Kudret Özersay, gerçek anlamda bir değişimin cesaret gösterilerek, toplumsal bir gaile ortaya konularak ve farklı bir siyaset anlayışı takip edilerek başarılacağını vurguladı.

Özersay; “Yeni siyasi oluşumun nasıl olması ya da nasıl olmaması gerektiğini vatandaşlarla istişare ediyoruz, görüş alıyoruz, eleştirileri dinliyoruz ve bu yeni yapıyı şekillendiriyoruz. Toplumun büyük bir kesimi bu yozlaşmış siyasetten bıkmıştır. Vatandaşlar ile temaslarımızda da görüyoruz ki halkta bu cesaret ve güç mevcuttur” dedi.

Gelen sorular üzerine Kudret Özersay, yeni siyasi partinin bugünkü partilerden hangi anlamda farklı olacağını çeşitli örneklerle anlattı. Göreve geldikten sonra verilen sözleri tutmak isteyenlerin o görevlere kimlerle nasıl bir ilişki kurarak siyaset yaptıklarının son derece önemli olduğuna dikkat çeken Özersay, “Öte yandan bugüne değin ne yaptığınız, göreve geldikten sonra ne yapıp yapmayacağınız konusunda herkese bir fikir verebilir. Örneğin sizin geçmişiniz temiz değilse, birtakım yolsuzluklara, usulsüzlüklere ve hukuksuzluklara bulaşmışsanız kimseyi özellikle bugünden sora yolsuzluklara karşı mücadele edeceğinize inandıramazsınız” dedi.

“Parti çıkarı ya da parti menfaati” söyleminin ülke açısından en tehlikeli unsurlardan biri olduğunu söyleyen Özersay, “Ülkeyi yönetme iddiasında olanların pek çoğu bugüne değin ‘partimizin menfaati’ diye diye, halkın yararını ikinci plana atıp ülkenin bu noktaya gelmesine neden oldular” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık