Ana Sayfa Siyaset Özgürgün: "Atatürk, üstün niteliklere sahip bir komutan ve liderdi"

Özgürgün: "Atatürk, üstün niteliklere sahip bir komutan ve liderdi"

UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, Atatürk’ün, üstün niteliklere sahip bir komutan ve lider olduğunu kaydetti.

Giriş Tarihi: 10 Kasım 2013 Pazar 13:57
Özgürgün:

UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, Atatürk’ün ölüm yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk'ün 75’ci ölüm yıldönümünde O'nu bir kez daha sevgi saygı ve özlemle andıklarını belirtti.

Özgürgün mesajında şunları belirtti.

“Bu dahi devlet adamı, halkının desteğini ve güvenini almayı başararak inanılmaz bir mücadeleden olağanüstü başarıyla çıkmıştır. Kurtuluş savaşında ortaya koyduğu üstün askeri dehası yanında,  büyük bir fikir ve eylem insanı olarak bir çok dünya devletinin dikkatini çekmiş, dünya siyasi tarihinin unutulmazları arasında yer almıştır.

Büyük Önder, halkından aldığı güç ve destekle, Kurtuluş Mücadelesine öncülük ederek, olağanüstü şartlara rağmen üstlendiği tarihi sorumluluğu başarı ile yerine getirmiş, Millet egemenliğine dayanan, yeni ve modern bir devlet yapısı kurarak güzel yarınların temellerini atmıştır. Onun öncülüğünde başlatılan ve günümüze dahi ışık tutan bu ileri hamleleri anavatan Türkiye'nin güçlenmesine, değişim ve gelişimine katkı yapmaya devam etmektedir.

Atatürk’ün düşüncelerini kendine rehber edinen Kıbrıs Türk halkı, onun izinde, onun gösterdiği hedefe kararlılıkla yürümeye devam edecektir.  Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle anıyoruz.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık