Ana Sayfa Siyaset Özgürgün: "Ben bunların ciğerini bilirim"

Özgürgün: "Ben bunların ciğerini bilirim"

Özgürgün, CTP’nin, Cumhurbaşkanı Eroğlu’nu koltuğundan edip kendisinin oturmaya çalıştığını savundu.

Giriş Tarihi: 2 Nisan 2014 Çarşamba 19:16
Özgürgün:

Geçici 366 işçisinin 100 kişisinin işten çıkartıldıklarını söyleyen UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün diğer 266 kişinin de önümüzdeki ayda durdurulmasına karar verildiğini belirtti. Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin (CTP) iç politikaya yönelik çıkar elde etme çabasında olduğunu aktaran Özgürgün, “Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nu koltuğundan edip kendileri o koltuğa oturmaya çalışıyorlar. Ben bunların ciğerini bilirim” dedi. ADA TV’de yayımlanan Erçin Şahmaran’ın hazırladığı Gündeme Bakış Programı’na katılan Özgürgün, ülke iç gündemiyle ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özgürgün, programda şunları kaydetti… 

‘EROĞLU HALKIN ÇIKARLARINI SAVUNUYOR’ 

“Eroğlu bizim desteğimizle, Kıbrıs Türk halkının çıkarlarını koruyacak şekilde masadadır. Talat’a olduğu gibi güvensizlik yoktur. Talat’a güvensizlik vardı. Şuanda tam güvenimizi alan bir lider var. CTP Cumhurbaşkanlığını bir ele geçirse, başımıza gelecek olanları tahmin edemiyorum. Bunların zihniyeti net olduğu için Cumhurbaşkanı’nın duruşu temsiliyeti önemlidir. Hassasiyeti ortaya koyuyor kendisi. CTP uydurmasıdır Meclis’in safdışı kalması durumu. UBP, Meclis’te Cumhurbaşkanı ile istediği görüşleri konuşabiliyor. Dışişleri Bakanlığı benim dönemimde Cumhurbaşkanı ile uyum içerisindeydi. Dışişleri, Cumhurbaşkanı’nın destekçisi olmalı. Koparılan fırtına iç politikaya yönelik çıkar elde etme politikasıdır. Derviş beyi suçlama ve kendi adamlarını koymaya çalışıyorlar. Derviş bey, gerçekten KKTC halkının çıkarlarını savunuyor. Rahatsızlık da bundan kaynaklanıyor. Meclis’e gelmiyor diye şikayet eden de CTP’dir. 

‘GEÇİCİLER DE BU ÜLKENİN GENÇLERİ’ 

Hükümetin durumu ortada. Özkan bey zamdan başka bir şey yapmamış bir de insanları işten atıyor. İşten atıldıklarını dün itibariyle duyurdular. Böyle mi çözülür sorunlar? Geçiciler de bu ülkenin çocukları gençleri. Binlerce çalışan var her dönemde alınmış. Özkan Yorgancıoğlu, şimdi hepsine attım sizi diyor. Zamlar zaten yük gibi. Bu durumda Kıbrıs sorununa sarılıyor. Herhalde sarılır, başka bir alternatifi yok çünkü. Hükümet konusundaki tutumunda DP de tamam değil. Başbakan’dır esas sorumlu ancak bir de ortak vardır. Hükümette bu tip olayları önleyebilecek durumdadır DP. Bu şuanda gördüğüm kadarıyla 100 kişi işten çıkartıldı, geriye kalan 266 kişi de önümüzdeki ay seçim yasakları girmeden çıkartılacaklarına dair belgeler verilmiş durumda. Hangisine güveneceğiz? Açıklamalarda da tezat var. Nitekim kağıt verilenlerin kağıtlarını gördük. Bu ne kadar yasaldır Mart ayında durdurmak, o da ayrı tartışma konusudur. Hükümetin iki kanadından gelen çelişkili açıklamalar var. Meclis’e gelen doğru dürüst bir yasa yoktur. 

‘HEDEFLERİ UBP BELEDİYELERİ’ 

Hükümette benim partim ve bana oy verenleri nasıl mutlu ederim mentalitesi var. Derviş Bey’e saldırarak seçim kazanmaya gidip Cumhurbaşkanlığını nasıl ele geçiririm diye arıyorlar. UBP’nin elektriğini keseler, su motorunu kapatırlar. UBP’nin maliyeden aldığı kaynağı keserler. Sadece bunlarla uğraşlar. Partizanlıklarını kapatmaya çalışıyorlar. Esas hedef UBP belediyeleridir yerel seçim öncesi. Bunların göz kördür. Yaparken insanları nasıl kandıracaklarını düşünerek yapıyorlar. Bu kadar gözü kör ve insanları kandıran politika olamaz. UBP olduğu için kesildi, UBP’li olduğu için atıldı, süründü. Başka bir şey yoktur. Gösteriş olsun diye Yeniboğaziçi’ni kestik dedi. Kesik değil. Ben bunların ciğerini bilirim. 

‘MUHATABIMIZ BAŞBAKAN’ 

Hükümet işi ayrıdır. Yerel yönetimlerde güç birliği yapıyoruz. İktidar veya muhalefette farklıdır. Güç birliğini yetkili kurumlar uygun gördü. Ben de partinin genel başkanı olarak buna katılıyorum. DP ile güç birliği yapılacaktır. Yetkili kurumlar alınan kararların ileri götürüleceğini söylüyor. Ancak bu seçim için spesifik konuşursak iktidarda veya muhalefette olan iki partinin olacağının daha doğru olduğunu söyledim. Sonrasında pozitif adımlara karar verilince biz de bunu en iyi şekilde uygulamaya çalışıyoruz. İki ortaklı bir hükümet var ancak benim muhatabım Başbakan’dır. Sonuçta Güney’e gidip görüşmeler yapıyor. “

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık