Ana Sayfa Siyaset Özgürgün: "Çanakkale Zaferi, onurlu Türk ulusunun kahramanlık mücadelesidir"

Özgürgün: "Çanakkale Zaferi, onurlu Türk ulusunun kahramanlık mücadelesidir"

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, Çanakkale Zaferi’nin, onurlu Türk ulusu ile Mehmetçiğin tarihe geçen kahramanlık mücadelesi olduğunu vurguladı.

Giriş Tarihi: 17 Mart 2014 Pazartesi 22:31
Özgürgün:

Özgürgün, Çanakkale Zaferi’nin 99. yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajda, Türk milletinin, Çanakkale’de elde ettiği bu üstün başarıyla, bağımsızlığı ve vatanı söz konusu olunca karşısında hiçbir gücün duramayacağının ve hiçbir engel tanımadığını ortaya koyduğunu kaydetti. 
  
Tarihe altın harflerle yazılan Çanakkale destanının, eşsiz bir zaferin yanı sıra, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi büyük bir komutan ve lideri ortaya çıkardığına da dikkat çeken Özgürgün, bu azim ve iradeyle Kurtuluş Savaşı’nın kazanılması sağlanarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğunu söyledi.

Özgürgün, mesajında şu ifadelere yer verdi: 
 
“Türk milleti, vatan topraklarının korunması yolunda muhteşem bir destan yazdı. Çanakkale Zaferiyle bir kahraman olarak ölümsüzleşen Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla bu yolda canlarını feda eden şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükranla anıyor, bu zaferi kutlamanın kıvancını yaşıyoruz.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık