Ana Sayfa Siyaset Özgürgün: "Hayal kırıklığına uğradık"

Özgürgün: "Hayal kırıklığına uğradık"

Tekrar söz alarak, üç yasanın birlikte getirilmesini beklediklerini söyleyen UBP Genel Başkanı Özgürgün, hayal kırıklığına uğradıklarını ifade etti.

Giriş Tarihi: 7 Ekim 2013 Pazartesi 18:59
Özgürgün:

“Burada başka bir niyet var. Esas istenen bir şeylerin acele ile geçirilmesidir” diyen Özgürgün, Siyasi Partiler Yasası’nın görüşüleceğini ancak diğerlerinin geleceğine inanmadığını söyledi.

Yasaların parça parça değil, ad hoc komitede paket olarak ele alınması gerektiğini, hükümetin de bu konuda sözü olduğunu belirten Özgürgün, “ Meclisin itibarı ve halkın meclise olan güveni bunlardan geçer. Sadece saat 10.00’da toplanmakla güven olmaz” dedi.

YORGANCIOĞLU

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu da, Özgürgün’ü yanıtlayarak, “İş ciddiye bindiğinde bazıları vazgeçti diye endişeleniyorum. Hükümet olarak tüm yasaları yapacağız. Kararlıyız. Bundan kimse endişe duymasın” dedi.

Daha komitede ele alınmayan bir yasanın ayrıntılarının konuşulduğunu söyleyen Yorgancıoğlu, bu şekilde bir yere varılmayacağını belirtti.

Anayasa’da anlaşana kadar diğer yasaları geçirmeyelim demenin doğru olmadığını belirten Yorgancıoğlu,  ad hoc komite kurularak konun un ona devredilmesini önerdi.

TAK

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık