Ana Sayfa Siyaset Özgürgün: "Hükümet zamdan başka birşey yapmadı"

Özgürgün: "Hükümet zamdan başka birşey yapmadı"

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’e çağrıda bulunarak, ortak metne gerek duyulmadan bir an önce müzakerelere başlanması gerektiğini kaydetti.

Giriş Tarihi: 16 Aralık 2013 Pazartesi 13:57
Özgürgün:

UBP Genel Başkanı Özgürgün, Meclis’te bulunan siyasi partilerle bazı görüş farklılıkları olabildiğini fakat Kıbrıs’ta artık bir çözüme ulaşılması gerektiği konusunda tüm siyasi partilerin aynı görüşü paylaştığını gördüğünü belirtti.

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit ve beraberindeki heyet, bugün UBP Genel Merkezi’ni ziyaret ederek Genel Başkan Hüseyin Özgürgün ve heyetiyle görüştü. Görüşmede Kıbrıs sorunuyla ilgili gelişmeler değerlendirildi.

ÖZGÜRGÜN: “BM PARAMETRELERİNDE BİR ÇÖZÜM”

Görüşmede Kıbrıs konusunda açıklamalar yapan UBP Genel Başkanı Özgürgün, Kıbrıs konusundaki bir çözüm anlayışının yerleşmiş BM parametreler doğrultusunda olmasının kendilerinin de arzusu olduğunu kaydetti.

2012 yılında Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun, seçilmesinin ardından bir önceki Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın müzakerelere bıraktığı yerden devam edeceğine dair taahhüt verdiğini anımsatan Özgürgün, aynı taahhüdü Anastasiadis’in de vererek müzakerelere bırakıldığı yerden başlaması gerektiğini belirtti.

“HÜKÜMET 100 GÜNDE ZAMDAN BAŞKA BİR ŞEY YAPMADI”

Hükümetin 100 gün içerisinde yaptığı icraatlarının ortada olduğunu dile getiren Özgürgün, “Hükümet 100 günde zamdan başka bir şey yapmadı” dedi.

Şu andaki hükümetin başarısız bir hükümet olduğunu öne süren Özgürgün, hükümetin halkı rahatlatmak yerine zamlarla daha da sıkıntıya soktuğunu kaydetti.

UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, TDP Genel Başkanı’na ve ekibine yeni görevlerinde başarı da diledi.

ÖZYİĞİT: “KIBRIS KONUSUNDA GELİNEN AŞAMAYI DEĞERLENDİRMEK İSTİYORUZ”

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit de, TDP IV. Olağan Kurultayı sonrasında siyasi partilere ziyaretler düzenleyerek Kıbrıs konusunda gelinen aşamayı değerlendirmek istediklerini kaydetti.

Kıbrıs konusunda Cumhurbaşkanlığı’nda iki kez Meclis’te bulunan siyasi partilerle toplantı yapıldığını fakat bu toplantılara TDP’nin çağrılmamasına anlam veremediklerini dile getiren Özyiğit, Cumhurbaşkanı’ndan bu konuda açıklama beklediklerini belirtti.

Özyiğit, bugün Dışişleri Bakanı Özdil Nami’nin kendileri ile görüşüp Kıbrıs konusu hakkında gelinen aşamayı değerlendirmesinden dolayı da ayrıca basın yoluyla Nami’ye teşekkürlerini iletti.

Kıbrıs konusunda kendileriyle aynı görüşü paylaşan değil tüm siyasi partilerle görüş alışverişinde bulunmak istediklerini dile getiren Özyiğit, aynı duyarlılığı diğer siyasi partilerden de beklediklerini kaydetti.

TAK

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık