Ana Sayfa Siyaset Özgürgün: "İsteğim UBP'yi genel seçimlere götürmek"

Özgürgün: "İsteğim UBP'yi genel seçimlere götürmek"

UBP Lefkoşa İlçesi çerçevesinde Elysium Park ta düzenlenen coşku dolu etkinlikte UBP Genel Başkanı Özgürgün tecrübe ile dinamizm el ele dedi ve ekledi.

Giriş Tarihi: 29 Ekim 2015 Perşembe 11:32
Özgürgün:

BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ.

UBP Lefkoşa İlçesine bağlı üyelerin katılımıyla dün akşam Elysium Parkta gerçekleştirilen etkinlikte coşku dolu saatler yaşandı.

UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, Turizm Bakanı Faiz Sucuoğlu, Ulaştırma Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Lefkoşa İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu, UBP Kadın ve Gençlik kolları Başkan ve üyeleri yanında çok sayıda UBP linin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte açış konuşmasını Lefkoşa İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu yaptı.

DESTEĞİMİZ ÖZGÜRGÜN’E…

Hafta sonu gerçekleştirilecek Kurultayı “Büyük buluşma” olarak nitelendiren Gardiyanoğlu UBP’nin Kurultaydan güçlenerek çıkacağına olan inancını belirtti.

Daha sonra söz alan Turizm Bakanı Faiz Sucuoğlu da Genel Başkan Hüseyin Özgürgün’e olan desteklerini ilan etmek için toplandıklarının altını çizerek “Birlik ve bütünlük bizim olmazsa olmazımızdır” dedi.

Özgürgün’ün Genel Başkanlığında UBP’nin tek başına iktidara yürüyüşünü gerçekleştireceğine olan inancını ifade eden Sucuoğlu, UBP de sevgi ve saygının kaybolmaması için bunu başarmak zorunda olduklarının altını çizdi. 1 Kasımdan sonra UBP de sağduyunun hakim olacağını belirten Sucuoğlu “yarınlar UBP ile daha mutlu ve daha güzel olacaktır” dedi.

UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün büyük coşku ile kesilen konuşmasında UBP’lilere şöyle seslendi.

“İki aydan beridir KKTC’nin her tarafını dolaştım, gittiğim her noktada coşku ile karşılandım, sevgi ile karşılandım.

UBP’ni 30 milletvekilinden 14 milletvekiline indiren iç kavgalar, karmaşalardan sonra partiye arzulanan huzuru, kopan sevgi bağlarını, saygıyı yeniden tesis etmek için göreve geldiğimi biliyorlardı.” Özgürgün, Genel Başkanlığa geldiğinde UBP’nin diğer sıkıntılar yanında ekonomik zorluklar içinde de olduğuna dikkat çekti.

Bir sorumluluğu olduğunu ifade eden Özgürgün hedefinin, UBP’ni birinci parti yaparak iktidara taşımak olduğunu belirtti. Bu dönemde 14 milletvekilinden seçimsiz 18 milletvekiline ulaşıldığını, eşit koşullarda hükümete ortak olduklarını ifade eden UBP Genel Başkanı, ülkede çözülmesi gereken büyük sorunlar ve sıkıntılar olduğuna dikkat çekti.

40 yıldır birbirleriyle birinci parti olmak için yarışan iki siyasi yapının, başta ekonomik örgütler olmak üzere halkımızın talebi ile gerektiğinde radikal kararların da alınabileceği bir hükümet oluşturduklarına vurgu yapan Özgürgün, bunun yanında UBP bünyesinde 40 yıllık kökleşmiş sistemde de değişiklikler yapıldığını, delegeden daha katılımcı olan üye sisteminin kabul edildiğini, dahası Kadın ve Gençlere Parti Meclisindeki temsiliyetleri için kontenjanlar oluşturulduğunu belirtti.

“Göreceksiniz bizden sonra diğer partiler de bizi takip edeceklerdir” şeklinde konuşan Özgürgün böylesi çağdaş bir tüzüğün hayata geçirildiği için, birlik ve bütünlüğün yeniden tesis edildiği için UBP’nin kıskanıldığının altını çizdi.

Tek isteğinin UBP’ni genel seçimlere götürmek olduğunu ifade eden Özgürgün, UBP’ni birinci parti yapma borcu olduğuna vurgu yaptı.

Kurultay sonrasında kırılmalara, kopmalara asla fırsat vermeyeceğine vurgu yapan UBP Genel Başkanı “herkesi kucaklayarak, birlik ve beraberlik içinde yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Divan konusuna varıncaya kadar her şeyin mutabakatla yürütüldüğünü ifade eden Özgürgün Cumhurbaşkanı ile son dönemlerdeki gelişmelere de değindi.

“UBP, TMT’nin siyasal hayattaki temsilcisidir. Ulusal davadaki duruşumuzu hiç bir koşul değiştirmeye muktedir değildir. UBP iki kesimli, iki toplumlu ve Anavatanın etkin ve fiili garantisinden asla vazgeçmeyecektir bu görüşleri Sayın Cumhurbaşkanı taşımıyor olabilir. Bu nedenlerdendir ki biz Sayın Akıncıyı Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde desteklemedik. Sayın Cumhurbaşkanı UBP’ni hesaba katmadan bir çözüm peşinde ise, bizi karşısında bulacaktır.”dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık