Ana Sayfa Gündem Özgürgün: "KKTC, öncelikli hedefimiz"

Özgürgün: "KKTC, öncelikli hedefimiz"

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, bağımsızlıktan ödün vermeden, ekonomisi güçlü, yarınlara umutla bakan, aydınlık ve müreffeh bir KKTC’nin en öncelikli hedefleri olacağını belirtti.

Giriş Tarihi: 1 Haziran 2015 Pazartesi 12:00
Özgürgün:

Hüseyin Özgürgün, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Kıbrıs Türk halkı, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı idrak ederken, ilham ve güç aldığı Mustafa Kemal Atatürk ve onun kurduğu güçlü Türkiye Cumhuriyeti’nin izinden yürümeye hep devam edecektir.

Bağımsızlığımızdan ödün vermeden, ekonomisi güçlü, yarınlara umutla bakan, aydınlık ve müreffeh bir KKTC, hep en öncelikli hedefimiz olacaktır” dedi.

Özgürgün, 30 Ağustos’un Türk Ulusunun Bağımsızlık ve Özgürlük mücadelesini zaferle taçlandırdığı, özgür, laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti ile Atatürk ilke ve devrimlerinin başladığı, Türk Ulusunu esir etmek isteyen emperyalist güçlere karşı toplumun her kesiminin bir araya gelerek zafer kazandığı bir gün olduğunu belirtti.

KKTC’de de Zafer Bayramı’nın 92. Yıldönümünün gurur, onur ve coşkuyla idrak edildiğini ifade eden Özgürgün, “İşgal altındaki vatan topraklarının düşmandan tamamen temizlendiği ve Türk Ulusunun istiklal savaşını hak ettiği büyük zaferle sonlandırdığı 30 Ağustos, Türk milleti için özel bir anlam ve öneme sahiptir” dedi.

Türk Ulusunun ayrılmaz parçası olan Kıbrıs Türk halkının Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nden aldığı güçle bağımsızlığına ve özgürlüğüne ulaştığını belirten Özgürgün, “Mensubu olmaktan gurur ve onur duyduğumuz Türk Ulusunun bu zaferini,  Anavatan Türkiye ile birlikte aynı coşku ve heyecanla kendi özgür, egemen ve bağımsız devletimizde kutlamanın huzur ve mutluluğu içindeyiz” dedi.

Özgürgün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal savaşında yer alan herkese rahmet diledi.

tak

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık