Ana Sayfa Gündem Özgürgün: "Polisin sivil otoriteye bağlanmasına değil, siyasileştirilmesine karşıyız"

Özgürgün: "Polisin sivil otoriteye bağlanmasına değil, siyasileştirilmesine karşıyız"

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, Güvenlik Kuvvetleri’nin ülkenin en temiz ve en güçlü yapısı olduğunu söyleyerek, “Polisin sivil otoriteye bağlanmasına değil, siyasileştirilmesine karşıyız” dedi.

Giriş Tarihi: 1 Haziran 2015 Pazartesi 12:00
Özgürgün:

Özgürgün, katıldığı bir televizyon programında gündemdeki konuları değerlendirirken yaptığı konuşmada, UBP’nin görüşmeler sonrası varılacak, eşitlik temelindeki bir çözüme “Evet” demeye hazır olduğunu belirtti.

Özgürgün şöyle devam etti:

“Rum tarafının, Türk halkını azınlık görme düşüncesini terk etmesi halinde, çözümün önü açılır. Ancak, müzakere masasına böylesi bir yaklaşımın taşındığına halen tanık olmadık. O nedenledir ki, çözüm umudu dağıtmaya, halkımızı yanıltamaya çalışanları sürekli uyarmaktayım.”

Anayasa değişikliği girişiminin, “hükümetin, seçim öncesi halkın karşısına vaatlerini yerine getirdiğini söyleyebilme adına yapılan popülist bir yaklaşım” olduğunu savunan Özgürgün, “ Halkla paylaşılmayan, yeterince tartışılmayan Anayasa değişikliğine parti olarak ‘evet’ dememiz mümkün değildir” dedi.

“Vicdani ret konusu da aynı anlayışın ürünüdür” diyen Özgürgün, şunları söyledi:

“Ülkenin güvenliğini üstlenen kurumun bu konudaki görüşü esastır. Halen ülkemizde ateşkes hali mevcuttur. Güvenliğimiz sağlanmadan, GKK’nın etkisizleştirilmesi ya da ortadan kaldırılması girişimi çok yanlış ve tehlikeli bir tavırdır.

Hükümet, KKTC’nin geleceğini Rum’un insafına kalmış ‘çözüme’ endekslemiştir. Kıbrıs konusunun çözümüne ilişkin görüşme sürecini Cumhurbaşkanı ve görüşmeci heyet sürdürmektedir.

Yönetme kabiliyeti sınırlı ve halk yararına çözümler üretmekten aciz Sayın Yorgancıoğlu’nun öncelikli görev ve sorumluluğu ülkenin tüm sektörlerine daha iyi ortam sağlamak, insanlarımızı refaha ulaştırmaktır. Bu konudaki başarısızlığı da aşikârdır.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık