Ana Sayfa Siyaset Özgürgün: "Sertoğlu üyemiz değil"

Özgürgün: "Sertoğlu üyemiz değil"

Ana muhalefet Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, KOP-KTFF arasında Zürih’te imzalanan taslak metin hakkında açıklamada bulundu. Özgürgün ilgili metni ‘KOP’un altına girmek olarak nitelendirirken, bunun eşit bir çözüm anlaşmasına uygun olmadığını belirtti.

Giriş Tarihi: 9 Kasım 2013 Cumartesi 10:51
Özgürgün:

“Kulüp gibi üye olunacak. Bu kabul edilemez”
KTFF’nin KOP’a bir kulüp gibi üye olması gibi bir durumun kabul edilemeyeceğini belirten Özgürgün, Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu’na doğrudan eleştiri getirmemeye özen gösterdi.


Sertoğlu’nun ilgili metni imzalamadan getirmeyerek hata yaptığını söyleyen Özgürgün, DP Genel Başkanı Serdar Denktaş’ın ‘ya imzanın arkasında dur, ya da istifa et’ söyleminin doğru bir yaklaşım olmadığını da ifade etti.

 

“Sertoğlu şu an üyemiz değil”
UBP olarak şu anda ana muhalefet görevinde bulunduklarını, Sertoğlu’nun şu andaki muhataplarının Cumhurbaşkanı, Başbakan, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı olduğunu söyleyen Özgürgün, ilginç bir de ifadede bulunarak “Sertoğlu şu an bizim üyemiz değil. Belediye seçimlerimizde adayımızdı. Ancak şu anda Futbol Federasyonu Başkanı olduğundan parti ile ilgili bir durum söz konusu değildir” dedi.

“FIFA’nın yaklaşımları hep siyasi oldu”
Özgürgün çözüm şekli konusunda konuya farklı bir boyuttan bakarak Cebelitarık örneğini verdi. Ülke olmayan Cebelitarık’ın FIFA’ya alındığını aktaran Özgürgün, Ahmed Sami Topcan’ın defalarca KTFF’nin FIFA’ya üyeliği için resmi başvuru yaptığını, bunun üzerine gitmemiz gerektiğini söyledi.


Kulüplerle konuyu konuşacaklarını ve düşüncelerini paylaşacaklarını belirten Özgürgün, FIFA’nın siyasi yaklaşımları neticesinde bu durumların yaşandığını ifade etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık