Ana Sayfa Gündem Özgürgün: "YDÜ Hastanesi'nin yanındayız"

Özgürgün: "YDÜ Hastanesi'nin yanındayız"

YDÜ Hastanesi Başhekimi Sevim Erkmen ile YDÜ Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Turizm İşletmeleri Genel Müdürü Ahmet Savaşan’ı kabul eden UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, YDÜ Hastanesi hakkında yapılan açıklamaları hayret ve şaşkınlıkla izlediklerini belirtti.

Giriş Tarihi: 1 Haziran 2015 Pazartesi 12:00
Özgürgün:

“Başbakan ve ekibinin hükümetteki başarısızlıklarının yanısıra kendi kurumlarını yıpratmasının kabul edilemez olduğunu” dile getiren Özgürgün, kendi halkına, Güney’de ve yurtdışında tedavi olmak yerine, ülkesinde kaliteli hizmet vermek üzere kendini geliştiren bir kurumun yıpratılmak istenmesini anlayamadıklarını söyledi.

ÖZGÜRGÜN: “HÜKÜMETİN ÜLKEYİ GETİRDİĞİ NOKTA ORTADA...”

Hastane ve üniversitenin verdiği hizmetlerin yurtdışında bile takdir toplarken, hükümetin kendi kurumunu aşağıya çektiğini; bunun  KKTC’ye zarar verdiğini öne süren Özgürgün, “başarısız olan bu hükümetin ülkeyi getirdiği nokta ortadadır. Bu nedenden dolayı da erken seçime gidilmesi gerekir” şeklinde konuştu.

Özgürgün, “kendi kurumlarını yıpratıp yok etmeye çalışan ve KKTC’ye zarar veren bu hükümet meşruiyetini yitirdi” ifadlerini de kullandı.

“Her hükümet başarılı olamayabilir fakat bu hükümet gibi ülkeye zarar vermez” diyen Özgürgün, YDÜ Hastanesi ve eğitim kurumunun yanında olacaklarını belirtti.

ERKMEN: “YDÜ HASTANESİ SUÇLANARAK ÜLKEYE ZARAR VERİLİYOR”

YDÜ Hastanesi Başhekimi Sevim Erkmen, son günlerde üzücü ve endişe verici sıkıntılar yaşadıklarını dile getirerek, “YDÜ Hastanesi suçlanarak ülkeye zarar verilip imajı kötü duruma düşürülüyor” dedi. 

YDÜ Hastanesi’nin kurulduğu günden itibaren verdiği hizmetleri anlatan Erkmen, ülke insanına kendi ülkesinde sağlık hizmetini vermenin birincil misyonları olduğunu kaydetti.

“Tüm kuralları yerine getirerek ve her türlü prosedüre her zaman uyarak çalışmalarını yürüttüklerini” dile getiren Erkmen, Sağlık Bakanı ve ekibinin yaptığı açıklamaların kendileri, hastalar ve ülke adına “büyük rahatsızlık verdiğini” savundu.

SAVAŞAN: “TÜM BELGELERİMİZ TC’DEN DE ONAYLIDIR”

YDÜ Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Turizm İşletmeleri Genel Müdürü Ahmet Savaşan da,  yurtdışına olan bağımlılığın ortadan kalkmasına yönelik hizmetlerini anlatarak, son günlerde yapılan iddiaların asılsız olduğunu; tüm belgelerin  Türkiye Cumhuriyeti’nde de onaylatıldığını iddia etti.

Devlet ile yapılan protokolün devamlılığı konusunda da sıkıntılarla karşılaştıklarını dile getiren Savaşan, “devletten 80 milyon alacaklarının olmasına rağmen bu konu hastalara yansıtılmadan hizmetlerini vermeye devam ettiklerini fakat Sağlık Bakanlığı’nın sergilediği tutuma da anlam veremediklerini” kaydetti.

“Organ mafyası” gibi sözler telaffuz edilmesini “utanç verici” diye niteleyen Savaşan, “organ naklinin engellenmesine yönelik” açıklamaları da “ülke adına büyük zarar” olarak değerlendirdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık