×
Gündem
Özkıraç'tan, Turanlı'ya; "Bu toplumun başındaki belalardan bir tanesi"
Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası Başkanı Kubilay Özkıraç, KIB-TEK'le yaptığı anlaşmaya uymayan ve güneş enerjisi yapımı da iptal edilen Emrullah Turanlı'yı çok sert eleştirdi.
16 Ocak 2020 Perşembe 11:08

Adabasını Özel

Özkıraç, Turanlı ve onun gibi sözde yabancı yatırımcıların, bu topluma hiçbir şey kazandırmadığını aksine bu toplumdan çok şeyler götürdüğünü ifade ederken, "bunun en net örneği AKSA'dır. AKSA bu ülkenin başına nasıl bela olmuşsa ve bu toplumu nasıl sömürüyorsa, Emrullah Turanlı da aynı şekilde bu toplumu sömürmektedir" dedi.

Gelmiş geçmiş hükümetlerin bu gibi Kıbrıslı Türklerin başına bela olan sermaye karşısında basiretsiz bir tutum içerisinde olduklarının altını çizen Özkıraç, yasaları ayaklar altına alarak her türlü imtiyazdan yararlanan bu sermae kesiminden bir an önce kurtulmadığımız takdirde başıma çok faha büyük belaların açılacağına dikkat çekti.

Turanlı'nın bugüne kadar taahhüt ettiği hiçbir sözünü yerine getirmediğini hatırlatan Özkıraç, hükümetin bu konuda hala adım atmamasının anlaşılabilir bir durum olmadığını, göz göre göre bu adama kıyak çekildiğini ve bazı güçler tarafından bu adamın korunduğu söyledi.

Sendika olarak bu toplumun başına bela olan yabancı sermayeye karşı mücadele etmeyi sürdüreceklerini ifade eden Kubilay Özkıraç, "bu toplumun kendi öz varlıklarına sahip çıkması ve kendi kendini yönetebilmesi adına ellerinden ne geliyorsa yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz" dedi.


Yorumlar (0)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı