×
Kıbrıs
Özyiğit "Baybars endişeleri dikkate almalı"
25 Kasım 2019 Pazartesi 17:39

Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Cemal Özyiğit ve heyeti, sırasıyla Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu ve Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar’ı ziyaret etti.

Gazimağusa-İskele-Yeniboğaziçi İmar Planı masaya yatırıldığı görüşmelerde, TDP’nin planın son şekline yönelik görüş ve düşünceleri ile planda yapılması istenilen değişiklikleri içeren önerilerden oluşan bir dosya belediye başkanlarına takdim edildi.

Cemal Özyiğit, Gazimağusa, İskele ve Yeniboğaziçi belediye başkanlarının da İmar Planı’nın son şekline yönelik bazı haklı endişeleri olduğunu belirtti. 

Özyiğit, planın, hem kamu yararına olacak, hem de belediye başkanlarının endişelerini giderecek şekilde revize edilmesi gerektiğini vurguladı. 

Özyiğit, kimsenin İmar Planına karşı olmadığını ancak yürürlüğe girecek planın, plansızlığı ortadan kaldıracak, belirli zümrelere değil, kamu yararına olacak ve belediyeleri mağdur etmeyecek içerikte olması gerektiğini kaydetti. 

Özyiğit, “Planın öngördüğü altyapı hizmetlerini verecek belediyeler bu altyapıları kaldıracak yapıda değiller. Görüştüğümüz belediye başkanları da bunun mümkün olamayacağını söylemekte ve bu konuda endişe taşımaktalar. Sayın İçişleri Bakanı’nın yapması gereken bu endişeleri dikkate alarak, yanlışlıkları, eksiklikleri giderecek adımları atmaktır” dedi. 

Yorumlar (0)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı