Ana Sayfa Mizah Paralel Örgüt Gazi'de

Paralel Örgüt Gazi'de

Üniversitelerdeki abi ve ablalar, yurt ve evlerde kalan öğrencilere, Paralel Örgüt tarafından hazırlanan kitapçıkları 'tehdit' yoluyla dağıttırıyor.

Giriş Tarihi: 25 Mart 2014 Salı 01:57
Paralel Örgüt Gazi'de

Yerel seçimlere günler kala Paralel Örgütün abileri ve ablaları üniversitelerde ikna operasyonlarını hızlandırdı. Türkiye genelinde üniversitelerde hükümeti karalamaya dönük çalışmalarını artıran örgüt, cemaat yurtlarında ve evlerinde kalan üniversitelileri 'atma' tehdidiyle kitapçık dağıtmaya zorluyor. En yoğun baskı ise Gazi Üniversitesi'nde görülüyor. Kitapçıklar daha çok tesettürlü öğrencilere, dindar olduğu tahmin edilenlere, aktif olarak AK Parti karşıtlığı yapanlara ve kararsız olduğu bilinen öğrencilere veriliyor. Örgüte bağlı akademisyenler ise görevli öğrencilere neler yapmaları gerektiğini anlatıyor.

Örgüt tarafından hazırlanan 'Aslında Neler Oluyor?' başlıklı 3 ayrı kitapçıkta Fethullah Gülen aklanmaya çalışılırken, Başbakan Erdoğan iki yüzlülükle suçlanıyor. Başbakan Erdoğan'a iki yüzlü yaftasının yapıştırıldığı kitapçıklarda Başbakan'ın bir zamanlar cemaate övgüler yağdırırken, 'Haşhaşi' diyecek kadar düşman olduğu vurgulanıyor. Başbakan Erdoğan'ın Beşşar Esed ile sıkı dostlukları olduğunu şimdi ise iki düşman konumuna geldiği anlatılıyor. Kitapçıklarda bu ve benzeri olayların altı çizilerek Başbakan Erdoğan'ın iki yüzlü olduğu idida ediliyor. Haber kaynakları olarak Zaman gazetesi, Bugün gazetesi, Samanyoluhaber.com ve Aktifhaber.com'un kullanıldığı kitapçıklarda çoğunun yalan olduğu ortaya çıkmış haberler kullanılıyor. Haberlerin tamamı ise psikolojik harekat amaçlı hazırlanmış spekülatif bilgilerden oluşuyor.

33 sayfalık 1. kitapçık '17 Aralık Paralel Devlet iddiaları', 53 sayfalık 2. kitapçık '17 Aralık yalanlar ve gerçekler, siyaset ve dönüşümler', 21 sayfalık 3. kitapçık ise '17 Aralık terör ve İran ekseni' alt başlığını taşıyor. Bank Asya, Tuskon ve Kimse Yok Mu faaliyetlerinin yer aldığı kitapçıklarda 'bu kadar değerli kuruluşlara neler yapılıyor' imajı çiziliyor.

Paralel Devlet arayanların "PKK'nın Cizre'de kurduğu asayiş birimi"ne bakılması gerektiğinin yazıldığı kitapçıklarda bir grup çapulcu tarafından kurulan ve ömrü 1 gün süren sözde asayiş birimi gösterilerek sıkça 'terörün bitmediği', 'ülke topraklarının bölüneceği', 'Hükümetin PKK ile işbirliği içinde olduğu' masalları anlatılıyor.

Hükümetin Paralel Örgütle, irşad görevi yürüten ve amaçları ilim olan samimi insanları ayırmasına rağmen kitapçıklarda 'Hükümetin bir zamanlar cemaatin eğitim kurumlarını övdüğü, 17 Aralık operasyonundan sonra ise düşman olduğu' iddiaları yer alıyor. Başta Başbakan Erdoğan ve Bülent Arıç olmak üzere, siyasiler, toplumun ileri gelenleri ve vatandaşlar zaten Fethullah Gülen'i hiç tanıyamamış olduklarını belirtiyorlar.

Fethullah Gülen'in bedduasını desteklemek için Peygamber Efendimizin de zaman zaman beddua ettiğinin örneklerle aktarıldığı kitapçıklarda Gülen'in 28 Şubat destekçisi değil, 28 Şubat mağduru olduğu ileri sürülüyor. Halkbank'a yönelik saldırıyı da 'hiç yapılmamış gibi yok' sayan örgüt, Fethullah Gülen'e Peygamber muamelesi yapmalarına rağmen Başbakan Erdoğan'a olan sevgilerinden ötürü ifadelerinde abartıya kaçanları da ağır şekilde eleştiriyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık