Ana Sayfa Yurt Parayı bulamadılar

Parayı bulamadılar

Tasarrufunda uyuşturucu madde tespit edilen Gökhan Çapacı ve uyuşturucuyu sattığı öne sürülen Ömer Küpeli teminata bağlandı ancak şartları yerine getiremeyince hapse gönderildi.

Giriş Tarihi: 7 Aralık 2012 Cuma 08:49
Parayı bulamadılar

Ahmet İLKTAÇ


Gazimağusa’da 29 Kasım tarihinde polis tarafından durdurulduktan sonra tasarrufundaki uyuşturucuyu aracının altına atan Gökhan Çapacı ve söz konusu uyuşturucuyu sattığı öne sürülen Ömer Küpeli, 8 gün süren tutukluluklarının ardından teminata bağlandı.


Mahkemenin emrettiği 5 bin TL’lik nakdi teminat emrini yerine getiremeyen her iki zanlı da ya teminat şartlarını yerine getirene kadar ya da yargılanmaya başlayıncaya değin hükümsüz tutuklu olarak merkezi cezaevine gönderildi.


Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Banu Soyer’in huzurunda görüşülen teminat duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Çaltılı, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mehmet Kutlu’yu tanık olarak dinletti.


Tanık polis, zanlı 1 Gökhan Çapacı’nın 61 miligram sentetik cannabionid türü uyuşturucu madde alma ve tasarruf suçu işlediğini söylerken, zanlı 2 Ömer Küpeli’nin de 3 gram sentetik cannabionid türü uyuşturucu madde alma, verme ve tasarruf suçlarını işlediğini kaydetti.


Zanlılar aleyhine yürütülen soruşturmanın sona erdiğini ifade eden polis memuru, zanlıların uygun birer teminatla serbest bırakılmasını talep etti.


Yargıç Banu Soyer, zanlıların 5 bin TL nakdi teminat yatırmaları ve KKTC vatandaşı 2 kefilin lehlerine 25’er bin TL’lik kefalet senedi imza etmesi karşılığında serbest bırakılmalarını emretti.


Banu Soyer, ayrıca zanlıların pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışlarına yasak getirdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık