Ana Sayfa Dünya Parlamento'da kebap toplantısı

Parlamento'da kebap toplantısı

İngiliz Parlamentosu’nda önümüzdeki yıl 21 Ocak’ta düzenlenecek Britanya Kebap ve Perakende Ödülleri (British Kebap&RetailAwards) için hazırlıklar devam ediyor.

Giriş Tarihi: 29 Kasım 2012 Perşembe 21:23
Parlamento'da kebap toplantısı

Etkinliğe ev sahipliği yapacak olan MuhafazakarParti’li milletvekilli NadhimZahawi çalışmaları değerlendirmek için, danışma kurulu üyeleri Önder Şahan ve Altan Kemal ile parlamentodaki çalışma ofisinde bir araya geldi. Etkinliğin kendisini heyecanlandırdığını vurgulayan Zahawi, organizasyonla ilgili İngiliz medyasını bilgilendirdiğini aktarırken, 21 Ocak günü düzenlenecek resepsiyona çok sayıda milletvekilinin yanısıra kabineden bakanların da katılacağını ifade etti. Milletvekili, Britanya Kebap Ödülleri’nin ülkenin her bölgesine dağılmış olan ve önemli bir ekonomik potansiyel yaratan döner-kebab işletmelerinin gıda sektöründe hakettikleri yeri almalarına katkı sunacağına inandığını belirtti.


Toplantıda NadhimZahawi’nin restoranlarının sürekli müşterisi olduğunu ve birlikte aynı organizasyonda bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirttiği Tas ve HazevRestaurantları’nın kurucusu Önder Şahan da, etkinliğin gıda sektöründe önemli bir kilometre taşı olacağına inandığını söyledi. Kebab Ödülleri’nin bu alandaki ilk ve en geniş kapsamlı sektör araştırmasına da öncülük edeceğini hatırlatan Şahan, başta hazır döner üreticileri ve işletmeleri olmak üzere işyeri sahiplerini görüş ve önerilerini paylaşmaya davet etti.


Avam Kamarası’na üye milletvekillerinin çalışma ofislerinin bulunduğu Portcullis House binasında yapılan toplantıda hazır bulunan mali müşavir Altan Kemal ise yıllardır gelişimlerini ve yaygınlaşmalarını yakından gözlemleme şansı bulduğu kebab işletmelerinin ekonomiye milyarlarca sterlinlik bir değer sağladığını söyledi. Sektörün Britanya’da bulunan on binlerce Türkiye ve Kıbrıslı girişimci kadar diğer etnik toplumlardan kişilere de istihdam kapısı olduğuna dikkat çeken Kemal, Britanya Kebap Ödülleri’nin geniş yankı uyandıracağını kaydetti.ADAY BİLDİRİMLERİ DEVAM EDİYOR


Bu yıl ilk kez yapılacak olan Britanya Kebap Ödülleri’ni için başta milletvekilleri ve Lordlar Kamarası üyeleri olmak üzere çok sayıda kişi aday gösteriyor. Seçim yerleri veya yaşadıkları bölgelerde bulunan ve ödüllendirilmesini düşündükleri kebab işyerlerini aday göstermeleri için davet edilen politikacılar ile vatandaşlar nominate@britishkebabawards.co.uk mail adresi ve 07438 393534 numaralı telefona bildirimde bulunabiliyorlar. Ödül alacak işletmeler, aralarında Tas ve Hazev restoran zincirlerinin kurucusu Önder Şahan, 1985 yılında StokeNewington’da kurduğu ‘The Best Kebab’ ile döneri geniş kitlelere sevdiren Osman Cinik ve tecrübeli mali müşavir Altan Kemal’in yanı sıra sektör temsilcilerinin yer aldığı bir danışma kurulu tarafından belirlenecek. 21 Ocak’ta parlamentoda düzenlenecek ve ödüllerin sahiplerini bulacağı törende Britanya’daki döner-kebap sektörünün ekonomik büyüklüğüne ilişkin kapsamlı bir araştırmanın sonuçları da kamuoyuna duyurulacak. Araştırmada elde edilecek veriler, Docklands Academy’nin sponsorluğunda yayınlanacak.


Organizasyona ilişkin ayrıntılı bilgi www.britishkebabawards.co.uk adresinden edinilebilecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

TUNUS'TA HÜKÜMET KRİZİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık