Ana Sayfa Dünya PAYLAŞIM MUTFAĞINDAN HER GÜN YAKLAŞIK 150 KİŞİYE SICAK VERİLİYOR !

PAYLAŞIM MUTFAĞINDAN HER GÜN YAKLAŞIK 150 KİŞİYE SICAK VERİLİYOR !

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin Bandabuliya’da gönüllü bağış ve katkılarla kurduğu Paylaşım Mutfağı, her gün yaklaşık 150 kişiye sıcak yemek veriyor. Bunların çoğunluğuna yemekler evlerine kadar teslim ediliyor. Çoğunluğu yaşlı, ihtiyaçlı ve engelliler ile mültecilerden oluşan yemek hizmeti verilen kişiler, Sosyal Hizmetler Dairesi ile işbirliği halinde belirleniyor.

Giriş Tarihi: 25 Ocak 2018 Perşembe 10:38
PAYLAŞIM MUTFAĞINDAN HER GÜN YAKLAŞIK 150 KİŞİYE SICAK VERİLİYOR !

PAYLAŞIM MUTFAĞINDAN HER GÜN YAKLAŞIK 150 KİŞİYE SICAK YEMEK…

PAYLAŞIM MUTFAĞINDAN

Bunların çoğunluğuna yemekler evlerine kadar teslim ediliyor.

PAYLAŞIM MUTFAĞINDAN HER GÜN YAKLAŞIK 150 KİŞİYE SICAK YEMEK… ÇOĞU EVE TESLİM BAĞIŞ VE KATKILARLA YAPILAN HİZMET 2. YILINDA… “DAHA ÇOK KATKIYLA DAHA ÇOK İNSANA HİZMET VEREBİLİRİZ”

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin Bandabuliya’da gönüllü bağış ve katkılarla kurduğu Paylaşım Mutfağı,  her gün yaklaşık 150 kişiye sıcak yemek veriyor. Bunların çoğunluğuna yemekler evlerine  kadar teslim ediliyor.   Çoğunluğu yaşlı, ihtiyaçlı ve engelliler ile mültecilerden oluşan yemek hizmeti verilen kişiler, Sosyal Hizmetler Dairesi ile işbirliği halinde belirleniyor.

LTB Paylaşım Mutfağı sorumlularından Ali Ecesoy, dönem dönem değişen sayıda ihtiyaçlı ve yaşlıya yemek verildiğini, son olarak bu rakamın 147 olduğunu anlattı. Bunlardan 127’sine yemeklerin evlerine teslim edildiğini belirten Ecesoy, hafta sonları hariç bayram dönemleri dahil yemek servisinin her gün devam ettiğini kaydetti.   Mutfağın tamamen bağış ve katkılarla çalıştığını, herkesin gücü ve imkanı oranında katkı yapabileceğini belirten Ecesoy, daha çok katkıyla daha fazla ihtiyaçlı insan ve yaşlıya hizmet verilebileceğini vurguladı.

Paylaşım Mutfağı’na son katkı, Surlariçi’ndeki eğlence mekanlarından Papa Bar’dan geldi.   Lefkoşa Türk Belediyesi’nden yapılan açıklamada, hafta sonu THE ADP’nin (Acid Disco Party) sahne aldığı etkinliğin gelirinin bir bölümünün Paylaşım Mutfağı’na bağışlandığı bildirildi.    Açıklamada, Paylaşım Mutfağı sorumluları Seden Tunççağ ve Ali Ecesoy’un,  Papa Bar ortakları Can Erçağ, Ali Yıldırım, Hazar Arman ve Mehmet Sonap ile THE ADP müzisyenleri Fikri Karayel, Çağrı Çerkez, Emre Yazgın, Öktem Emre, İnsal Bilsel ve Onur Kasapoğlu’na katkılarından dolayı teşekkür belgesi verdikleri belirtildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

“ABD BENİ ÖLDÜRÜP HÜKÜMETİMİ DÜŞÜRMEK İSTİYOR”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık