Ana Sayfa Yurt Pegasus indirimi KKTC'de uygulamıyor!

Pegasus indirimi KKTC'de uygulamıyor!

Pegasus Hava Yolları’nın gerçekleştirdiği indirimli kampanyalara Kuzey Kıbrıs’ın alınmaması vatandaşlar tarafından tepkilere neden oldu.

Giriş Tarihi: 18 Kasım 2012 Pazar 18:43
Pegasus indirimi KKTC'de uygulamıyor!

Ülkemizde yurt dışına yapılan seyahatlerde vatandaşlarımızın en fazla tercih ettiği hava yolu şirketi konumundaki Pegasus Hava Yolları’nın düzenlediği kampanyalara Kuzey Kıbrıs’ı dahil etmemesi, özellikle yurt dışından KKTC’ye gelecek birçok vatandaşımızın tepkisine neden oldu. KIBRIS’ı arayan vatandaşlar, Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın batması, ardından da geçtiğimiz günlerde Atlas Hava Yolları’nın da İngiltere’den çekilme kararı almasıyla Pegasus Hava Yolları’nın rakipsiz kaldığına dikkat çekerek, “Rekabet olmamasını istismar etmesinler” dedi.


Pegasus’un internet sitesinde yer alan bir haberde “Pegasus Plus”ın birinci yaşı nedeniyle 15 Kasım’dan 18 Kasım’a kadar “flypgs.com”dan uçak bileti alan “Pegasus Plus” üyelerinin toplam bilet ücreti üzerinden yüzde 20 indirim elde ettiği duyuruluyor. Kampanyadan yararlananların, uçuşunu gerçekleştirdikten sonra 20 TL değerinde uçuş puan kazanacağı da belirtiliyor. Başta yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız olmak üzere birçok kişi bu kampanyanın neden Kuzey Kıbrıs uçuşlarını kapsam dışında tuttuğunu soruyor.


İnternet sitesinde yer alan habere göre, Pegasus Plus’ın birinci yıl kampanyanın 01 Ocak 2013–31 Mart 2013 tarihler içerisinde Kuzey Kıbrıs hariç tek yön tüm yurt dışı ve yurt içi uçuşlar için geçerli.


Biletlerin satış tarihlerinin 15 Kasım 2012 ile 18 Kasım 2012 olduğunun ifade edildiği sitede, fiyatların sınırlı sayıda koltuk için geçerli olduğu belirtilirken, “kampanya Kuzey Kıbrıs çıkışlı ve varışlı uçuşlar dahil değildir” deniliyor. İndirimin sadece flypgs.com’dan satın alınan biletler için geçerli olduğu vurgulanıyor.

 

“Bu yapılan haksızlıktır”

 

KIBRIS’ı ülkeden ve yurt dışından, özellikle de İngiltere’den arayan birçok vatandaşımız, yapılan kampanyaların Kuzey Kıbrıs’ı kapsamamasına bir anlam veremediklerini söyledi.


Kampanyanın Kuzey Kıbrıs’ı da kapsaması gerektiği üzerinde duran vatandaşlar, KKTC’de ve Londra’da birçok insanın Pegasus ile seyahat ettiğine işaret ederek, “Bu yapılan haksızlıktır. Bir ülke insanı madem ki sizi bu kadar destekliyor sizin de ona daha fazla destek vermeniz gerekir. Pegasus yönetiminin bu yaptığı, ayrımcılıktır. Bu hatadan en kısa zamanda dönmelerini arzu ediyoruz” dedi.

 

“Kampanyalar şirketin politikasına göre ayarlanır”

 

KIBRIS’a konuşan Pegasus Hava Yolları yetkilileri, Pegasus’un Türkiye’deki merkezinin zaman zaman böyle kampanyalar yaptığını söyledi.


Kampanyaların yapılma nedeninin ise o parkurdaki boş olan koltuk sayısını doldurmak amaçlı olduğunu belirten yetkililer, “Bu da ticari yaşamda son derece doğaldır” dedi.


Geliş ve gidiş olmak üzere Kuzey Kıbrıs koltuklarının sürekli dolu olduğu için böyle bir kampanyada yer almasının ihtiyaç duyulmadığını belirten Pegasus Hava Yolları yetkilileri, bunun da son derece normal olduğunu söyledi.  Söz konusu kampanyanın bir şirketin bir politikası olduğunu belirten yetkili, “Başka bir zaman da ihtiyaç duyulduğunda Kuzey Kıbrıs için kampanya yapılabilir” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık