Ana Sayfa Dünya PKK terör örgütü alman gazeteciyi darp ettiler.

PKK terör örgütü alman gazeteciyi darp ettiler.

Türkiye'ye yakınlığıyla bilinen Alman serbest gazeteci Martin Lejeune, Bremen kentinde bir grup terör örgütü PKK yandaşı tarafından darbedildi.

Giriş Tarihi: 6 Temmuz 2017 Perşembe 11:48
PKK terör örgütü alman gazeteciyi darp ettiler.
PKK yandaşları Alman gazeteciyi darbetti

Türkiye'ye yakınlığıyla bilinen Alman serbest gazeteci Lejeune'ye, tanık olarak dinlenileceği davanın duruşmasının yapıldığı mahkeme binası önünde terör örgütü PKK yandaşları saldırdı.

PKK yandaşları Alman gazeteciyi darbetti

Türkiye'ye yakınlığıyla bilinen Alman serbest gazeteci Martin Lejeune, Bremen kentinde bir grup terör örgütü PKK yandaşı tarafından darbedildi.

Lejeune, Bremen'de 15 yaşındaki Suriyeli sığınmacı Odei Khaled'in yılbaşı gecesi bir grup PKK yandaşı tarafından darbedilerek öldürülmesiyle ilgili davanın duruşmasını izlemek üzere bulunduğu mahkeme binasının önünde saldırıya uğradı.

Facebook hesabından saldırı sonrası fotoğraf ve görüntülerini yayınlayan Lejeune, olayı şöyle anlattı:

'Mahkeme heyeti başkanı duruşmada tanık olarak dinlenileceğim için daha sonra çağrılacağımı söyledi ve duruşma salonundan çıkmamı istedi. Daha sonra dinleyicilerin bulunduğu bölümden dışarı çıktım. Orada bazıları bana hakaret etti, çelme attı. Mahkeme binasından çıkışımdan sonra 4-5 polis aracı vardı. Doğrudan polis araçlarının yanında 5-6 kişi üzerime yürüdü ve bir kişi beni tuttu, diğerleri de darbetti. Daha sonra yere yatırıp başıma tekme attılar. Ölüm korkusu yaşadım. Araya giren vatandaşlar beni kurtardı. Polis bir şey yapmadı ve saldırganları da yakalamadı.'Martin Lejeune, kendisinde saldıran grubun, davada sanık olarak yargılanan kişinin çevresinden olduğu izlenimi oluştuğunu vurguladı.

Lejeune ayrıca cinayete kurban giden Suriyeli Odei Khaled'in öldürülme yönteminin kendisinde uygulandığını savundu.

Alman gazetecinin halen hastanede müşahede altında tutulduğu öğrenildi.Bremen'de yılbaşı gecesi bir grup tarafından darbedilen Odei Khaled, bir hafta komada kaldıktan sonra yaşam mücadelesini kaybetmişti. Polis, olayla ilgili soruşturma kapsamında, terör örgütüPKK bağlantısı olan 24 ve 35 yaşlarındaki iki kişinin gözaltına alındığını açıklamıştı.

DAHA ÖNCE DE SALDIRMIŞLARDI

Alman gazeteci Martin Lejeune daha önce de PKK yandaşları tarafından darp edilmişti. 2016 yılında Kreuzberg ilçesinde terör gruplarına destek veren yürüyüşü haber yapmak amacıyla takip eden Alman gazeteci Martin Lejeune, gruptakiler saldırıda bulunmuşlardı. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

ABD'DE TEKNE KAZASI: 11 ÖLÜ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık