Ana Sayfa Yurt Polis yağmur altında operasyon gerçekleştirdi

Polis yağmur altında operasyon gerçekleştirdi

Pusuya yatan polis 50 paket uyuşturucu ele geçirdi, birisi 16 yaşında iki kişiyi tutukladı.

Giriş Tarihi: 14 Aralık 2012 Cuma 09:06
Polis yağmur altında operasyon gerçekleştirdi

Ahmet İLKTAÇ


Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri şiddetli yağmur altında gerçekleştirdikleri operasyonda 50 paket uyuşturucu ele geçirdi, biri 25, biri de 16 yaşında iki kişiyi tutukladı.


Polis alınan bir ihbar üzerine Çanakkale Şehitliği’nin bulunduğu bölgede pusuya yatarak, 49 paket uyuşturucuyu saklı olduğu yerden almaya gelen 25 yaşındaki İlhan Kayalar’ı kıskıvrak yakaladı. Kayalar’ın üzerinde yapılan aramada içi boş uyuşturucu paketi bulunması üzerinde, daha önce içerisinde uyuşturucu olduğuna inanılan paketi satın aldığını öne sürdüğü, 16 yaşındaki A.K. de gözaltına alındı.


Narkotik ekipleri, şiddetli yağmur altında yaptıkları için “Yağmur Operasyonu” olarak adlandırdıkları başarılı çalışmada, 49 paket uyuşturucu ve içerisinde uyuşturucu kalıntısı bulunan boş bir paketi ele geçirdi.


“Yağmur Operasyonu” sonucu tutuklanan her iki genç zanlı da dün öğle Gazimağusa’da mahkeme huzuruna çıkarılarak aleyhlerine birer günlük tutukluluk emri alındı.


Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Banu Soyer huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler, Gazimağusa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru Fatih Kaleci’yi tanık olarak dinletti.

 

Operasyonu anlattı


Tanık polis, 12 Aralık 2012 tarihinde alınan bir bilgi üzerine Yonca Sokak üzerinde yol kenarına uyuşturucu saklandığını öğrendiklerini söyledi.


Aynı gün 19.30’da bölgede narkotik polisi olarak pusu kurduklarını anlatan polis memuru, yaklaşık bir saat sonra JA 961 plakalı araçla zanlı 1 İlhan Kayalar’ın paketlerin zulalanmış olduğu yere gelerek uyuşturucuları almaya çalıştığını kaydetti.


İlhan Kayalar’ın aldığı poşet içerisinde yaklaşık 140 gramdan oluşan üzerlerinde “JoJo” yazılı sentetik cannabionid türü uyuşturucu maddenin emare olarak alındığını ifade eden Fatih Kaleci, Kayalar’ın üzerinde yapılan aramada içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir boş paket daha tespit edildiğini bildirdi.


Zanlının yapılan sorgulamasında üzerinde bulunan boş paketi dört gün önce zanlı 2 A.K’den aldığını beyan ettiğini kaydeden Kaleci, zanlı 2 A.K’nin de tespit edilerek tutuklandığını açıkladı.


Soruşturmanın henüz yeni başladığını, alınması gereken ifadeler ve bulunması gereken emareler olduğuna dikkat çeken tahkikat memuru, aranan bir şahıs daha olduğuna dikkat çekerek, mahkemeden zanlıların soruşturma maksatlı üçer gün tutuklu kalmasını talep etti.


Savcı Ahmet Özlemler, talep edilen süreyi bir gün ile sınırlandırdıklarını açıkladı. Zanlıların avukatları Erdal Öncü ve Batur Sağlamer bir günlük tutukluluk talebine itirazda bulunmamaları üzerine, mahkeme zanlıların bir gün süre ile poliste tutuklu kalmaları yönünde emir verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık