Ana Sayfa Yurt Polisle kovalamaca oynadı

Polisle kovalamaca oynadı

Trafik kontrolünden kaçmaya kalkan Osman Özbayır, uyuşturucudan tutuklandı.

Giriş Tarihi: 30 Kasım 2012 Cuma 10:25
Polisle kovalamaca oynadı

Ahmet İLKTAÇ

 

Gazimağusa’da rutin trafik kontrolleri sırasında dur emrine uymayarak aracıyla olay yerinden kaçan Osman Özbayır, polisle yaptığı kovalamaca sonrasında yakalanırken, aracından uyuşturucu madde attığı tespit edilmesi üzerine tutuklandı.


Narkotik ekiplerinin, daha sonra Özbayır’ın evinde yaptıkları aramada ise sentetik cannabionid türü uyuşturucu olduğuna inanılan 170 gram madde ve yine uyuşturucu olduğuna inanılan 8 adet beyaz hap ele geçirildi.


Gözaltına alınan Özbayır, dün öğle saatlerinde mahkeme huzuruna çıkarılarak aleyhine 1 günlük tutukluluk emri alındı.


Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Banu Soyer huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mehmet Kutlu’yu tanık olarak dinletti.


Tanık polis, 29 Kasım tarihinde saat 00.30’da Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde yapılan rutin trafik kontrolleri sırasında zanlının polisin dur emrine riayet etmeyerek kaçtığını söyledi.


Polis memuru, HK 126 plakalı aracı takipleri sırasında zanlının Büyük Sanayi Bölgesi girişine içerisinde bir gram uyuşturucu madde bulunan minik bir paketi atarak kaçtığını tespit ettiklerini anlatarak, zanlının daha sonra aynı bölgede gözaltına alındığını kaydetti.


Yola atılan uyuşturucunun emare olarak alındığını ifade eden Mehmet Kutlu, zanlının evine yapılan aramada iki ayrı poşet içerisinde toplam 5 gram uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunarak emare alındığını açıkladı.


Kutlu, dolapta yaptıkları aramada ise yaklaşık 170 gram ağırlığında uyuşturucu olduğuna inandıkları maddeyi daha ele geçirdiklerini anlatırken, ev içerisinde ve dışarısındaki çöpte ise içerisinde uyuşturucu olduğuna inanılan üç adet boş paket ele geçirildiğini bildirdi.


Yatak odasında devam eden aramada sigara paketi içine gizlenmiş vaziyette 8 adet uyuşturucu madde olduğuna inanılan beyaz hap ele geçirildiğini açıklayan tahkikat memuru, zanlının olayla ilgili olarak gönüllü ifade verdiğini söz konusu uyuşturucuyu Kasım ayında 150 Euro’ya ismini bilmediği bir şahıstan aldığını beyan ettiğini dile getirdi.


Zanlı aleyhine yürütülen soruşturmanın henüz yeni başladığını bildiren tanık polis, mesele ile ilgili olarak aranan bir şahıs olduğunun altını çizerek mahkemeden zanlı aleyhine üç günlük tutukluluk emri talep etti.


Savcı Ahmet Özlemler, talep edilen süreyi bir gün ile sınırlı tutmasının ardından Yargıç Banu Soyer, zanlının bir gün süre ile poliste tutuklu kalmasını emretti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık