Ana Sayfa Yurt Polis'ten otoparkta uyuşturucu operasyonu

Polis'ten otoparkta uyuşturucu operasyonu

Lefkoşa’daki ‘Deveciler’ oto parkına baskın düzenleyen polis, tasarrufunda uyuşturucu bulunan Ekrem Kazak’ın yanı sıra Süleyman Bulut’u tutukladı.

Giriş Tarihi: 26 Kasım 2012 Pazartesi 08:07
Polis'ten otoparkta uyuşturucu operasyonu

Hasan ÇAĞDA

 

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün önceki gün Lefkoşa’da Deveciler Otoparkı’nda gerçekleştirdiği operasyonda, tasarrufunda yaklaşık 2 gram sentetik cannabinoid (bonzai) tespit edilen Ekrem Kazak ve suçla bağlantısı olduğu düşünülen Süleyman Bulut tutuklandı.


Ekrem Kazak ve Süleyman Bulut dün mahkeme huzuruna çıkarılarak aleyhlerinde 3’er günlük tutukluluk emri alınırken, tahkikatın devam ettiği bildirildi.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi Yargıcı Musa Avcıoğlu’nun huzurunda gerçekleşen tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına Savcı Damla Güçlü ve zanlılar şahsen hazır bulundu.


Polis Genel Müdürlüğü’ne (PGM) bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Murat Özkırdar, mahkemede iddia makamının tanığı olarak yeminli şahadet vererek olguları aktardı.


Murat Özkırdar, 24 Kasım 2012 tarihinde Lefkoşa’da Deveciler Otoparkı’nda görevli bir polis ekibi tarafından gerçekleştirilen operasyonda, zanlı Ekrem Kazak’ın tasarrufunda beyaz kağıda sarılmış vaziyette bulunan yaklaşık 2 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin emare olarak alındığını söyledi.


Zanlı Ekrem Kazak ve suçla bağlantısı olduğu düşünülen zanlı Süleyman Bulut’un tutuklandığı ve aleyhlerinde soruşturma başlatıldığını kaydeden Özkırdar, alınması gereken ifadeler olduğunu belirtti.


Murat Özkırdar, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 3 gün poliste tutuklu kalmalarını talep etti.


Tahkikatın devam ettiğine bulgu yapan Yargıç Musa Avcıoğlu, zanlıların 3 gün poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık