Ana Sayfa Gündem POSTA İLE EXTACY İTHALİ!

POSTA İLE EXTACY İTHALİ!

Almanya’dan Mağusa Posta Dairesi’ne gelen pakette 208 adet extacy türü uyuşturucu madde içeren hap ile ilgili olarak tutuklanan Ayten Saralı ve Abdalla Mohammed Omar Khalil tutuklu yargılanıyor

Giriş Tarihi: 19 Mayıs 2018 Cumartesi 10:30
POSTA İLE EXTACY İTHALİ!

Almanya’dan Mağusa Posta Dairesi’ne Ayten Saralı adına gelen paketi almaya giden ve memurun kontrolü üzerine paketten çıkan extacy türü uyuşturucu madde içeren 208 adet hapın tespit edilmesi üzerine tutuklanan zanlı Abdalla Khalil ile Ayten Saralı hakkındaki tutukluluk süresi dün doldu.

“Kanunsuz uyuşturucu madde ithali”, “Kanunsuz uyuşturucu madde alma” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlamaları ile aleyhlerinde başlatılan soruşturmanın tamamlanmasının ardından zanlılar dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı.

Ülkeye okumak için gelen ancak herhangi bir üniversitede kaydı bulunmayan zanlı Abdalla Khalil ile 4’üncü sınıf hukuk öğrencisi olduğu tespit edilen zanlı Ayten Saralı yargılanmayı tutuklu bekleyecek.

Mahkeme yargılanmaktan kaçma ihtimali bulunduğu yönünde bulgu yaptığı zanlıların 2 ayı geçmeyecek şekilde hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmelerine karar verdi.

POLİS SORUŞTURMASINI TAMAMLADI

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru mahkemede verdiği ifadesinde, 11 Mayıs 2018 tarihinde saat 13:50’de Narkotik tarafından alınan bilgide, Mağusa Posta Dairesi’ne zanlı Ayten Saralı adına gelip içinde telefon olduğu belirtilen pakette yapılan kontrolde uyuşturucu madde içeren hap bulunduğu öğrenildiğini kaydetti. Posta Dairesi’ne gidilmesi üzerine pakette yapılan kontrolde 208 adet extacy türü uyuşturucu madde içeren hapların tespit edilip emare alındığını, zanlıların tutuklandığını belirten polis memuru, zanlıların birlikte yaşadıkları evde ise hint keneviri türü uyuşturucu maddenin bulunarak emare alındığını açıkladı. Emare alınan uyuşturucu maddelerin analiz için Devlet Kimya Laboratuvarı’na gönderildiğini kaydeden polis, hint keneviri türü uyuşturucu maddenin 1 gram 347 miligram olduğunun tespit edildiğini söyledi. Yürütülen soruşturmanın tamamlandığını belirten polis memuru, zanlıların polise verdikleri gönüllü ifadelerinin itiraf niteliğinde olduğunu söyledi. Zanlı Abdalla Khalil’in ülkeye üniversite öğrencisi olarak geldiğini ancak herhangi bir üniversitede kaydı bulunmadığını söyleyen polis memuru zanlı Ayten Saralı’nın üniversite öğrencisi olduğunu, zanlıların yargılanmaktan kaçma ihtimali olduğunu söyledi. Polis memuru zanlıların hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesini talep etti.

AV UZUN: İFADE TEHDİT VE DARP İLE ALINDI

Zanlı Ayten Saralı’nın avukatı Aysel Uzun talep edilen 2 aylık cezaevi talebine itirazda bulundu. Avukat Uzun polisin gönüllü dediği ifadeleri, korkutma, baskı, tehdit ve darp ile aldığını iddia etti. Zanlıları suça bağlamak için polisin bu meselede itiraf niteliğinde ifade almaktan başka çaresi olmadığını söyleyen Uzun, zanlı Saralı’nın mahkemenin uygun göreceği tüm teminat şartlarını yerine getirebileceğini söyleyerek bu yönde mahkemede 3 tanık dinletti. Polis ise zanlıların gönüllü ifadelerinin yargıç kaidelerine uygun alındığını ve zanlı Abdalla Khalil’in ifadesini kendi el yazısı ile İngilizce olarak yazdığını söyleyip darp ve tehdit iddialarının doğru olmadığını kaydetti.

Mahkeme zanlıların 2 ayı geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmelerine karar verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık