×
Yaşam
Prens Andrew krizi sürüyor (Kutlama iptal)
25 Kasım 2019 Pazartesi 13:57

Kraliçe Elizabeth'in 2. oğlu Prens Andrew'un adının tecavüz skandalına karışmasının ardından, Andrew Kraliyet görevlerinden uzaklaştırıldı hatta Buckingham Sarayı'ndaki odasının da boşaltılması istendi. 

KARAR PRENS CHARLES'A AİT

İngiliz Dail Mail gazetesi, tacevüzcü Jeffrey Epstein ile arkadaşlığı nedeniyle bütün kraliyet görevlerini bırakan Andrew'un kısa süre içinde geri dönmek istediğini yazdı. Ancak Prens Andrew'un kalıcı bir şekilde emekli olması  karanını ağabeyi Prens Charles'ın sağladığı ortaya çıktı.

KRALİÇE İPTAL ETTİ

Öte yandan Prens Andrew için düzenlenecek 60. yaş doğum günü partisinin Kraliçe 2. Elizabeth tarafından iptal edildiği ortaya çıktı.

1 YIL İÇİNDE TAHTA OTURACAK İDDİASI

Her zaman Kraliçe tarafından korunan Andrew’un yarattığı krize el koyan Prens Charles, halkın gözünde sempati topladı. Kraliçe 67 yıldır tahtta. 50 yıldır tahtı bekleyen Prens Charles’ın ancak Kraliçe ölünce kral olabileceği sanılıyordu. 

Ancak bu olay sonrası Kraliyet’in itibarını koruyan Prens Charles’ın hakimiyetiyle Kraliçe büyük bir darbe aldı. Kraliyete yakın kaynaklara göre, Charles bir yıl içinde tahta oturacak.

Yorumlar (0)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı