Ana Sayfa Gündem REFAKATÇİ OLMAK İSTEYENLER İÇİN EĞİTİM...

REFAKATÇİ OLMAK İSTEYENLER İÇİN EĞİTİM...

Sağlık Bakanlığı, devlet hastanelerinde sertifikalı hasta refakatçisi olarak çalışmak isteyenler için eğitim düzenliyor

Giriş Tarihi: 16 Eylül 2018 Pazar 08:15
REFAKATÇİ OLMAK İSTEYENLER İÇİN EĞİTİM...


“Sağlık Bakanlığı’na Bağlı Devlet Hastanelerinde İstihdam Güvenceli Hasta Refakatçisi Eğitim Programı”, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Hasta Hakları Derneği’nin katkılarıyla “Yerli İstihdamı Destekleme Projesi” kapsamında düzenleniyor.

BAŞVURULAR 20 EKİM’E KADAR
Bakanlık bünyesinde verilecek eğitime başvurular bugün başladı. 1 Kasım’da başlaması planlanan eğitim için 20 Ekim’e kadar başvuru kabul edilecek. Başvurular KKTC Sağlık Bakanlığı Yataklı Tedavi Kurumları Dairesi Müdürlüğü’ne yapılacak.
Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, eğitim, eşzamanlı olarak tüm bölgelerde eğitmenler tarafından verilecek. Eğitim programı sonucunda sertifika alan kişiler devlet güvencesinde istihdam edilecek.
Hasta refakatçisi olarak hizmet verecek kişilerin ihtiyat sandığı ve sosyal sigorta yatırımlarının Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından karşılanması planlanıyor. 
Başvuru dilekçeleri Sağlık Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden veya Yatakları Tedavi Kurumları Dairesi Müdürlüğü’nden temin edilebilecek.

BAŞVURU KRİTERLERİ
Kursa 20-55 yaş aralığında en az ilkokul mezunu, bedensel, ruhsal ve fiziksel yönden sağlıklı olduğunu gösteren devlet hastanelerinden sağlık raporu ve polisten karakter belgesi almış KKTC vatandaşı kişiler başvurabilecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık