Ana Sayfa Yurt Reklam için ağaçlar kesiliyor

Reklam için ağaçlar kesiliyor

Girne-Lefkoşa anayolunda çevre katliamı, duyarlı vatandaşların tepkisine neden oldu.

Giriş Tarihi: 26 Ekim 2012 Cuma 18:24
Reklam için ağaçlar kesiliyor

Girne-Lefkoşa anayolunda St. Hilarion Kalesi kavşağı yakınında, sol tarafta sürat kameralarının yanındaki 32 adet çam fidanı katledildi. Yol kenarındaki panolar görülebilsin diye kesilen fidanlar, vatandaşların tepkisine neden oldu.


Kayalar üzerinde boy gösteren ve erozyonu da önleyen çam fidanlarının bir kısmı yerle bir, geriye kalanı da yere yakın mesafeden kesilip atıldı. Ayrıca aynı yerdeki Laden ve Tülünbeler de yerle bir kesildi.


Çam fidanlarını, arka planda panosu bulunan reklam ajansı çalışanlarının kestiği iddia edildi. Reklam panolarının önünü biraz kapatıyor diye fidanlara kıydıkları belirtiliyor. Duyarlı vatandaşlar, reklam panoları görünsün diye fidanların kesilmesini “sorumsuzluk” ve “acımasızlık” diye niteledi.


Vatandaşlar, Orman Dairesi yetkilileri veya hükümetin başka bir birimin bu konuda neden harekete geçmediğini sordu.

 

Çalışanları fidanları katletti diye ilgili şirketin oradaki reklam panosu izni iptal edilmelidir. Panoları kaldırılmalıdır. Bu ülkede panolar mı daha önemlidir yoksa ağaçlar mı? Bunlar yapılmadığı takdirde, reklam panoları önündeki tüm ağaçların akıbeti aynı olacak.”YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık